Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a sírás kerülget, ha bármilyen hal ételt kell ennem, számba vennni? Ez már ételfóbia?

Figyelt kérdés

Ma a szüleimmel étteremben voltam. Az ételek 85%-a halétel volt. A halászlével nincs gondom, azt szívesen megettem, ám másodikat nem kértem. Apáék 2 személyes haltálat rendeltek. Apa pakolta a különféle halakat. Mindből picit vágtam, majd tovább adtam rajtuk. Már az első fajta hal első falatját is nehezen nyeltem le, a második halnál már a sírás jött rám. Hasábburgonyából ettem egy kicsit.


Alap járaton a hideg kiráz az összes vízben élő állattól (kagylót, rákot, polipot, stb. szeretem a tányéromon érdekes mód).


Mennyire normális? Ez ételfóbia?


21l



2015. ápr. 22. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem aggódnék miatta, mindenkinek van, amit nem bír. A halakért én sem vagyok oda, kivéve párat, pl. a lazacot nagyon szeretem. De kilelne a hideg és nagyon morc lennék, ha minden héten ennem kéne... Ugyanez lenne a helyzet, ha csirkét kéne ennem évi 3-szor, brrrr. A heti csirkeevés nálam sok év vegaságot okozott, nagy megkönnyebbülés volt :D Aztán megismerkedtem a lazaccal... Gasztroszerelem volt első látásra :D

De a legtöbb halat meg nem enném semmiképp. Nincs ezzel semmi baj. Egy csomó ételcsoportot kerülök, én dolgom :)

Biztos vagyok benne, hogy sokan nem bírják a vízi herkentyűket, ha sima hal, akkor sem.

2015. ápr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Anya letagadta amikor gombát tett az ételbe. Én mikor nem vettem eszre ránézésre és raharaptam egybol észrevettem. Anya is majdnem röhögve közli hogy igen van benne az is. Olyan szinten utalom hogy ha a szamba is kerül sem tudom rágni vagy lenyelni. Ez az egyetlen amugy majdnem mindent megeszek tenyleg.

Szóval nem vagy egyedul :P nem tartom normálisnak de ez van és nem is különösebben hat meg hogy az-e vagy sem. :)

2015. ápr. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!