Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség tüneteként...

Pánikbetegség tüneteként testtől való elidegenedés érzés. Hogy küzdjem le?

Figyelt kérdés

Nektek volt már ilyen? Mit éreztetek pontosan?


Nagyon rossz és gyógyszerek nélkül szeretném leküzdeni,de már 1 hónapja tart, szinte folyamatosan... Nem tudom,meddig bírom.

El fog múlni ez valaha is?


Előre is köszönöm a válaszokat! 25/L



2015. ápr. 29. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A pánikbetegségre van gyógyszered?
2015. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szedtem igen, antidepresszánst és nyugtatót, de csak egy kicsit enyhített a tüneteimen.


Ez az érzés már azután tört rám,hogy abbahagytam a gyógyszereket.

2015. ápr. 29. 09:05
 3/11 homo ludensz ***** válasza:
Részletezd kicsit ha kérhetem mert nem értem. Pánikbetegséggel összefonódott depresszióban szenvedek ami törvényszerűen következik mivel aki pánikol az idővel depis lesz. A saját testedtől idegenedtél el???
2015. ápr. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
néha van ilyen érzésem, néhány percig tart, és nagyon kellemetlen. mintha kívülről látnám magam, valóban, testidegenséget érzek. nem tudom mitől, és hogyan lehetne elmulasztani, én a helyedben elmennék egy pszichiátriai szakrendelésre, ha már ennyi ideig fennáll.
2015. ápr. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A legnagyobb ostobaságot követted el, amikor abbahagytad a gyógyszer szedését. 100% biztos, hogy ezért van ez az érzés, és ez sajnos további kezelést igényel. Önmagadtól leküzdeni ezt nem lehet.

Különben meddig szedted a gyógyszereidet?

2015. ápr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
1 hónapig szedtem!
2015. ápr. 29. 19:33
 7/11 anonim ***** válasza:
1 hónap antidepi az nem ér semmit, csak szólok.
2015. ápr. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tudom. Megbántam,hogy elkezdtem szedni.


Egyébként nem akartam leírni,mert nem tartozik a kérdésemhez,de korábban már szedtem az antidepi+nyugtató párost 2 évig.

Enyhített ugyan a tüneteimen, de annyira jelentősen nem, hogy megérje vele mérgezni magam. Fél évre abbahagytam,és most ugye újrakezdtem sajnos,mert rábeszélt az orvos, de eldöntöttem,hogy nem fogok megint belekerülni ebbe az ördögi körbe,hogy vagy szedem és nem hat, vagy abbahagyom és jönnek az elhagyási tünetek.


Most kiürítem magamból a gyógyszereket,és ezek nélkül fogok meggyógyulni.

2015. ápr. 30. 07:13
 9/11 homo ludensz ***** válasza:

Dicséretre méltó elhatározás és szurkolok hogy sikerüljön neked. Azért az nem árt ha tisztában vagy hogy genetikai tulajdonságok vagy egy valamikor átélt trauma váltotta ki mint írod évekkel ezelőtti tüneteket is. Azért megfontolandó mert egy adott negatív szituáció bekövetkezhet amire nem úgy reagálsz ahogyan szeretnél.

A pszichikai terhelhetősége mindenkinek különbözik.Sajnos a psziché nem egy darab rongy ami ha bepiszkolódik hát kimosod és kész.

2015. ápr. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
En azt vettem eszre magamon, hogy megjelent az a panik erzes, amit akkor ereztem, amikor tulparaztam a sineken valo atmenetelt. Egysueruen attol feltem, hogy ramesik a felsovezetrk :)
2015. máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!