Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy vannak ilyen...

Normális, hogy vannak ilyen "képzelgéseim"?

Figyelt kérdés

Vagy nem is tudom minek hívjam őket. Arról van szó, hogy találok valami jó filmet vagy könyvet, és képes vagyok az ő világukba képzelni magamat, általában lefekvés előtt, vagy mikor egyedül vagyok és nem zavar senki. Régebben dúrvább volt, csak így tudtam elaludni. A Harry Potterrel kezdődött. Egy egész történetet alkottam meg. Ezt írom le példának, mert ez tartott a leghosszabb ideig. Úgy kezdődött, hogy láttam a filmet, és nekem Voldemort lett a kedvencem. A szüleimet és a nővéremet megölte, engem pedig magával akart vinni, akkor még azt hittem, azért mert meg akar ölni. De Dumbledor és a többiek akik az ő oldalán állnak, elvittek a Roxfortba, hogy biztonságban legyek. Nem mondták el az igazat, hogy miért tört az életemre Voldemort, én pedig folyton lázadtam, elszöktem az iskolából, nem tartottam be a házirendet, stb. Közben a Halálfalók is próbáltak elkapni. Aztán már nem bírták tovább titkolni, elmondták mi ez az egész. Voldemort, mielőtt elvesztette az emberi testét (ugye mikor megölte Harry szüleit), viszonya volt anyukámmal, és így születtem én. Apám tudta, de megbocsátott, sőt a sajátjaként nevelt. A nővérem tudta, de ő is az édestestvéreként bánt velem. És akkor ugye Voldemort elvesztette a testét meg az erejét, mielőtt megszülettem volna, és anyuék, hogy megóvjanak a mugli világba vittek, és ott neveltek fel, mugliként, ők is úgy éltek. Nem akarták, hogy bárhogy is rájöjjek, hogy Voldemort nagyúr az igazi apám, ezért szakítottak meg minden kapcsolatot a varázsvilággal. De aztán mint tudjuk Voldemort visszanyerte a testét, és eljött értem. Anyát és apát bosszúból megölte. a nővérem megmenekített a házból, de útközben őt is megölték. És ugye itt jöttek Dumbledorék. És Voldemort nem megölni akart, hanem az ő oldalára állítani, és átadni nekem minden tudását, hogy olyan szintű legyek mint ő, mert a képességeiim megvoltak hozzá. És Dumbledore azt mondta csak engem képes volt szeretni valamilyen szinten.

Röviden ennyi, de ha van még kérdése valakinek leírom, mert ez rohadt hosszú történet, több mint 4 éven keresztül "éltem ebben a világban". Aztán jött a Supernatural, ha valakit érdekel, azt is leírom.


Ez mennyire normális? Ha van még kérdés írjatok, mert lehet most nem sikerült leírnom minden gondolatomat.



2015. máj. 2. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira nem durva, én is mindenfélét elképzeltem elalvás előtt. Szerintem te nem pl. rajzolással és festéssel, hanem így éled ki a kreativitásod. A helyedben áttérnék "eredeti" gondolatokra, kitalálnék egy teljesen saját történetet és leírnám könyvbe, szerintem meg lenne hozzá a tehetséged.
2015. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De igen, pont hogy festéssel foglalkozom, ez a szakmám. Nagyon szeretek rajzolni és festeni, viszont írni nem nagyon.
2015. máj. 2. 21:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát az biztos, hogy nem vagy egyedül... xD Én is pont ilyesmi helyzetben vagyok, csak én úgy hívom, hogy mesélek magamnak. Szigorúan csak megfigyelőként. Eleinte én is belemeséltem magam a sztorikba, de valahogy nem volt jó. Le is írom őket mostanában mert már megőrülök tőlük néha, és ez megkönnyebbülés. :D Viszont én sajnos nem vagyok kreatív, te viszont annak tűnsz. Lehetne belőled mondjuk író is. :P Szerintem amíg normálisan tudsz emellett élni, addig nem baj. Legalábbis remélem, mert különben velem is valami nagy baj van. :D
2015. máj. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én ugyanez vagyok. Már nem tudom hány ilyen történetet lejátszottam a fejemben. Volt Harry Potteres korszakom is. :)
2015. máj. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szerintem normális, vagy legalábbis remélem :)

Én is vagyok így, ha pl egy film nem úgy végződik ahogy én akartam, meg egyéb baromságok, nem kell hogy valamilyen filmhez, könyvhöz kapcsolódjanak. Ezek a gondolatok maguktól jönnek.

[link]

2015. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia, szerintem sem baj, én is így vagyok vele. Nekem leírnád mindkét történetet? Akár priviben is, nagyon érdekelne :)
2015. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én is így vagyok ezzel. Ezért kapok irodalomból mindig 5-öst a fogalmazásaimra. Így bővül a fantáziám.
2015. máj. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Anonymus.lány válasza:
én is így voltam vele, így ringattam álomba magam. Nekem is volt közte Harry Potter, éhezők viadala, dr. house. Én általában az áldozat szerepébe képzeltem magam, akinek valami baja volt és mindenki őt akarta megmenteni vagy épp megölni. Emlékszem nekem a dr. house-os volt elég hosszú. Úgy indult hogy egy régi orvosi raktárban meglőttek és Foreman, Chase és 13 próbáltak segíteni. mivel a varratok nem voltak elég tartósak ezért össze akarták égetni a bőrt, ami belőlem beteges paranoid félelmeket váltott ki és próbáltam elmenekülni meg megölni magam és kiderült hogy valami nyomja az agyam félelemközpontját ezért néha a legkisebb veszélyhelyzetre elborul az agyam, volt hogy egy étteremben miközben késekkel ott szeletelték az ételt akkor is előjött ez az egész és hívták Chase-t hogy segítsen, aztán meg valami történt és még a májam is károsodott meg vért köhögtem, volt hogy a lábam is lebénult. Azt hiszem túl sok sorozatot néztem.
2015. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok már nagyon régóta :)

Már vagy több 100 ilyet csinálhattam, mindig amikor néztem pl. egy aktuális sorozatot volt, hogy hetekig ebbe a világba voltam ,aztán jött egy új stb. stb.

Aztán játék, könyv... Aztán volt, hogy kombináltam több iylen világot, pl. jó gagyinak találom az egész walking dead -et aztán elég rendesen felturbóztam egy kis fallout vagy stalker világgal stb.

Aztán msot már hétköznapi helyzetekkel is vagyok így :/

2016. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!