Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy úgy érzem,...

Miért van az, hogy úgy érzem, nem érdemlem meg azt a jót, ami körülvesz, és amit kapok?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, és az utóbbi 3-4 évben olyan, mintha csak a kudarcokat próbálnám elkerülni. Egyszerűen mindenbe félek belekezdeni. Csomó dolog van, ami már évek óta "napirenden van", csak csinálni kéne, de nem merek belefogni. Valahogy megállt az életem, olyan, mintha vissza akarnék menni a magzati burokba. Sokat alszom. És mindig próbálok valahogy "nem szem előtt lenni". Pedig az alaptermészetem tök más, sokáig nagyon vidám, nagyon társasági kissrác voltam, aki imádta, ha ő van a figyelem középpontjában. És fantasztikus lehetőségeim vannak, amikért más a fél karját odaadná, én pedig nem élek velük, mert félek a kudarctól. Meg azt érzem, hogy nem érdemeltem ki. Valahogy úgy érzem, hogy óriási teher, hogy többé senki nem mondja meg, hogy mit érdemlek meg és mit nem, hogyan viselkedhetek és hogyan nem, és állandóan magam kell nevelnem, ainek következtében vagy elszalad velem a ló, vagy túl szigorú vagyok magamhoz. Rendszerint inkább az utóbbi szokott lenni. Olyan, mintha semmi másra nem vágynék, csak arra, hogy eltűnjek, ne is legyek az emberek szeme előtt. Pedig bármi lehetne belőlem.
2015. máj. 7. 21:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Az alapkérdésedre. Nincs bűntudatod? Akkor van ilyesmi érzés szerintem. Az meg hogy nem használod ki a helyzetedet, az nagy baj, mert később lehet nem lesz rá módod. Lehet eddig mindig helyetted döntöttek, noszogattak és ezt szoktad meg, de egyszer fel kell nőlnöd, neked kell tudnod mit szeretnél és mit nem az élettől, ne várd hogy a szüleid irányítsanak 22 évesen. Sőt örülnöd kéne, hogy van adva szabadság ilyen téren.
2015. máj. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!