Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ez depresszió? Mikortól...

Lehet ez depresszió? Mikortól kell segítséget kérnem?

Figyelt kérdés

Általánosságban úgy érzem, hogy egy senki vagyok, nem tartom magam szerethetőnek. Hányingerem van magamtól, volt, hogy annyira undorodtam magamtól, hogy visszafordultam, amikor el akartam menni valahová.

90%-ban lehangolt és szomorú vagyok, nincs kedvem senkihez és senmihez, a hobbijaimhoz sincs. Néha csak ülök, 3 hallgatom, mit beszélnek a barátaim, de nincs kedvem csatlakozni hozzájuk.

Úgy érzem, hogy el akarok menekülni, csak futni és meg sem állni. Sokszor mondogatják nekem, hogy kis életkedvet erőltessek már magamra, mert rossz rámnézni.

Viszont nincs halálvágyam, nincsenek öngyilkos gondolataim, sőt olyan is van, viszonylag jól érzem magam, és nevetni is tudok társaságban, de ez is csak addig tart, míg tart a beszélgetés.

Szóval nem tudom, de hónapok óta ez van.

Érdemes lenne szakemberhez menni vagy ne raboljam az idejét?


2015. máj. 10. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Te problémának érzed ezt? Úgy érzed, hogy nem tudsz rajta változtatni, de attól hogy van sokkal rosszabb az életed, mint egyébként lehetne? Minden megkeseredik kicsit a belső gondolataidtól és érzéseidtől?

Gondolom rájöttél, hogy ha az imént feltett kérdéseimre igen a válaszod, akkor nagyon logikus lépés egy pszichológus. Nem kell megvárni, amíg még rosszabb lesz, minél enyhébb a probléma annál könnyebb vele dolgozni. Tehát a pszichológusnak szerintem attól a ponttól van értelme, amikor a lelkivilágod jelentősebben és állandóan ront az életminőségeden és te ezen nem tudsz egyedül változtatni, csak mindig ugyanazokat a köröket járod. Nem szükséges, hogy annyira rossz legyen a helyzet, hogy halálvágyad legyen vagy vagdosd magad vagy bármi hasonló. Nem kell a "hallodon lenned" hogy segítséget kérhess, mindenki megérdemli, hogy jó élete lehessen.

2015. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az előző nem is tudta volna jobban összefoglalni!
2015. máj. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ha lenne kedved beszélgetni egy hasonló mentalitású emberrel, írj :)
2015. máj. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!