Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok bízni magamban?

Miért nem tudok bízni magamban?

Figyelt kérdés

Amikor rámbíznak valami feladatot a munkahelyemen, akkor azonnal lever a víz, elkezdek stresszelni, pánikolok, és ahelyett, hogy jól átgondolnám mit is kell csinálnom, és elvégezném jól vagy nem jól a feladatom, átgondolnám, hogyan oldjam meg a dolgot, elveszítem az önkontrollt magam felett, zavarba jövök, nem tudok gondolkodni, és totálisan szétesek.


Ezért nem vállalok új munkahelyet, ezért nem akarok belefogni semmibe, önmagam dugályába dőlve állok... Félek az új dolgoktól.


Alapvetően pedig egy jó kiállású, jó kommunikációs képességű ember vagyok, aki azonnal le tudja venni a lábáról a másikat.... Értsd úgy, hogy bizalmába tud férkőzni, a másiknak és nagy pofám is van stb. Mégis önmagam képességeiben nem vagyok biztos, diplomás létemre alja fizikai munkát végzek, pont amiatt, mert azt érzem, hogy ilyen helyzetekben elkap a pánik, és nem vagyok képes megtanulni semmilyen más munkát... mert ilyen "hülye" vagyok.


Hogyan lehetne ezen változtatni, jár valaki hasonló cípőben? Látom a körülöttem lévőkön hogy igen, de odáig senki sem jutott el, hogy ki akarjon lépni ebből a cipősdobozból :D



2015. máj. 11. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ugrott be legelőször, hogy biztos kis/fiatal korban mindent megcsináltak helyetted és félsz, hogy elcseszel valamit. De nem tudom, ez csak egy elmélet.. :D
2015. máj. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazából erre döbbentem rá én is. Voltam már hasonló fóbiás helyzetben, akkor azzal sikerült kitörnöm abból a helyzetből, hogy "bármi is fog történni alapon" belevágtam abba a dologba, amitől a legjobban féltem. És idővel észrevettem, hogy eltűnt a fóbiám, és azóta sem jött elő. (szociális fóbia).


Itt mivel munkáról, pénzről van szó, nagyobb a nyomás rajtam.

2015. máj. 11. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!