Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek hogyan tudnám...

Szerintetek hogyan tudnám lecsillapítani magamban ezt a vihart?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom, hogy jó kategóriába írtam-e... Előre is bocsánat, ha kusza lesz az írásom, de nagyon feldúlt vagyok és már fáradt is, de nem hagy aludni az, amiről mindjárt írni fogok.


Nagyon rosszul érzem magam lelkileg. Gyógyíthatatlan betegségem van, amit én sem nagyon akartam elfogadni, fel sem fogtam igazán, hogy mit is jelent, mármint nem akartam szembenézni azzal, hogy nem fogok megöregedni. Bánt a lelkiismeretem azok miatt, akiknek fontos vagyok és akik nekem is fontosak, mert tudom, hogy összetörnek majd. Tudom, hogy nem tehetek róla, mégis marcangol a lelkiismeretem. Dacoltam egy ideig, apámmal veszekedtem is párszor, mert nem vettem komolyan a helyzetet, nem vigyáztam magamra eléggé, stb. és érthető módon aggódott, de egyre világosabbá válik minden, ahogyan a kontrollokra elmegyek, valamint látom és érzem, hogyan változik meg a testem működése és volt, hogy nem sokon múlt, hogy itt hagyom a Földet. Nem akartam ijesztgetni a környezetemet (így is aggódnak értem) és ezért nem mondtam meg, hogy mi várható, csak annyit, hogy nem lehet gyógyítani. Most viszont úgy érzem, hogy nem árt beavatni azokat, akikkel közel állunk egymáshoz. Talán hamarabb kellett volna, rögtön az elején, de nem volt erőm, így is örültem, hogy apám és a húgom előtt nem zuhantam össze. A lényeg tehát az, hogy tegnap előtt erőt vettem magamon és elmondtam a legjobb barátomnak, hogy mi várható és teljesen megzuhant, ami nem csoda, de engem iszonyatosan mar a lelkiismeretem. Mind a ketten bipoláris depressziósok vagyunk, szóval alapból is labilisak, pont ezért aggódom Érte nagyon. Azóta folyton sír és azt mondogatja, hogy nem akar élni, nincs célja, stb. Próbálok Neki erőt adni, amennyire megy, de erős bűntudatom van, hogy a mélybe taszítottam. Harcolok csak saját magammal, az egyik felem tudja, hogy beszélni kell erről, a másik viszont vádol, hogy tönkre teszem a környezetemet. ...és még hátra van egy-két ember, akivel meg kell beszélnem a továbbiakat. Még egy-két emberben összetörök majd mindent. Hogyan lehet ezt megemészteni és úgy megélni a napokat, hogy fájdalmat okozok a szeretteimnek? Próbálom az apámat és próbáltam a tesómat is támogatni (ő már nem itthon él), valamint a fentebb írt barátot is, próbálok nekik erőt adni, de közben érzem, hogy valami megszakad bennem. Úgy érzem, hogy fogy az erőm, mármint félek, hogy nem fogom tudni vigasztalni a másik egy-két embert, akiknek szintén a vállára kell tennem ezt a terhet. Nem tudom, mit tegyek. Legszívesebben mindenkit megkímélnék, de nem lehet, az életem részei, jönnek velem a rögös úton.

Nem tudom, hogyan maradjak erős. Eddig sikerült, de egyre nehezebb, most sem tudok aludni, csak kattogok, az előbb már sírtam is, pedig nem akarok keseregni, mert az is csak mérgez. Nem magamat sajnálom, hanem a környezetemet.

Bocsánat, hogy hosszú lett, de muszáj volt kicsit részletekbe bocsátkoznom, hogy tisztább legyen a kép, bár nem tudom, mennyire lett átlátható az írás, zaklatott vagyok.

A kérdésem tehát az, hogy mit tennétek ilyen helyzetben? Amikor az egyik feletek tudja, hogy muszáj elmondanotok a nehéz igazságot és jobb lesz mindenkinek, mert tud készülni, már amennyire lehet, de a másik feletek azzal vádol, hogy tönkreteszitek a szeretteiteket?

Hogyan lehetne lenyugodni? Próbálok arra gondolni, hogy nem szándékosan tiprok bele a szeretteimbe, de mégsem tudok nyugodni. Arról nem beszélve, hogy nem élhetek úgy tovább, hogy minden nap ezen kattogok, senkinek sem jó. ...és valahogy erőt kéne adnom a környezetemnek, az is csak úgy sikerülhet, ha én is erősebb vagyok.


Ha valakinek van ötlete, megköszönném!


23/f



2015. jan. 4. 03:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez a szavak mágiája. Ha le is írjuk, akkor már el is hisszük. Az orvostudomány is szeret kategorizálni és ezek a nem igazán mérhető és nem is mért "adatok" alapján történő diagnózis felállítás "szakmailag" nyilván értékelhető, de a mindennapokra nézve sok értelme nincs. Ha valaki emellett kreatív munkát végez saját maga és a környezet megelégedésére, akkor nem mindegy, hogy hogyan hívják ? Az élettartamot meg nem ez fogja megrövidíteni, hanem a gyógyszerek mellékhatása, mert az biztosan van.
2015. jan. 4. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ha tudják mi a helyzet veled, mert a fájdalomtól attól még, hogy eltitkolnád ezt a borzalmat, nem óvod meg őket, sőt lehet lenne bennük egyfajta harag, hogy miért nem mondtad el nekik, mert úgy is kiderülni mitől mentél el végleg. Érted, ez így ebből a szempontból is jobb és te is megszabadulsz részben egy tehertől, ha szeretnek akkor arra fognak törekedni és te is arra törekedj, hogy jól érezzétek magatokat együtt. Nem tudom mi a betegséged, lehet hosszú évekig is el tudsz még élni, gőzöm sincs mi a bajod. De nem szabad feladni.
2015. jan. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez az egész kicsit úgy jött le, hogy már maximálisan beletörődtél a helyzetedbe. Ez a legnagyobb hiba. Van egy betegséged, az orvosok azt mondták, hogy gyógyíthatatlan..És?? Sok dolgot mondtak már az orvosok, ugyanolyan emberek mint te, nem jósnők, tippelni tudnak csak. Ne akarj a haláldra senkit se felkészíteni, mert ez baromság. Azért vagy ezen a földön hogy élj meg minden pillanatot! Senki sem tudja, hogy meddig él. Nem mindenkinek mondják meg előre, van aki csak kilép az utcára és elüti az autó.. Sajnos ilyen is van. De nincsennek véletlenek. A szövegedből azt vettem le, hogy abszolút nincs Hited. (Ne érts félre, NEM egy megszállott keresztény szektából jöttem) Csupán úgy gondolkozom, hogy hit nélkül az egész élet nem ér semmit. Az olyan ember az első kőben felbukik és fel sem fog állni. Szerintem igenis vannak csodák, meglehet gyógyulni mindenből, csak akarat kérdése! Nagynénémnek agydaganata volt 20 éve, akkor azt mondták 1 éve van hátra. A mai napig él, egészségesen!Ezen felül jó pár hasonló példát tudnék még mondani.Soha ne add fel, és ne készülj a halálra. Inkább reménykedj, higyj és akarj meggyógyulni. Sok sikert!
2015. jan. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

így igaz, a test az csodákra képes, mert meg akarja javítani saját magát, ha hagyjuk.

ha nem stresszelünk, nem szomorkodunk, mert az rengeteg energiát vesz el, és betegít.

próbálj alternatív gyógymódokat, itt nem a hókuszpókuszra gondolok, hanem pl. holisztikus orvosra, akinek van rendes orvosi diplomája is, de nem a hagyományos nyugati szemlélettel nézi a testet, hanem egészében, és az okokat keresi.

vannak nagy tudású emberek közöttük.

megmentenek olyanokat, akiket mások nem tudnak.

nagyon sok a hülye orvos.

egy vagy akár két szakvélemény alapján még ne ásd el magad.

2015. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdés megfogalmazása alapján azért szerintem lenne szellemi kapacitásod arra hogy lassan feldolgozd, és jobban kezeld a helyzeted. Bár sajnos az a depresszió rohadtul megnehezíti hogy megpróbálj derűsen látni most akár mit is

Valami elfoglaltságot ki kéne találni magadnak viszont ami elvonja a figyelmed, hogy ne őrlődj..

A betegséged orvosi szempontból gyógyíthatatlan, de azért fiatal még a szervezeted, sokáig bírja még az. Meg arra is sok példát hallani, hogy ilyen helyezből egyes betegek ki tudták hozni a maximumot, még sokáig éltek, vagy neadjisten kigyógyultak. Ha gyógyíthatatlan, legalább nem kell egyfolytában az újabb és újabb gyógyszerben, kezelésben bízni hiába, ami végül nem is segítene, de csak rontana a helyzeten, mellékhatások, stb, ilyen is sok van. E helyett magadban kell bíznod.

De hogy erőt kapjál, biztos sok hasonló helyzetű ember által írt könyv van, elég hasznos lenne neked, picit megváltozna a gondolkodásod ha beleolvasnál azokba..


Szurkolok neked!:)

2015. jan. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mindenkinek köszönöm a választ! Feladni nem fogom, ez biztos. Ami a hitemet illeti, nem igaz, hogy nincsen!

Sok mindenből felálltam már, így nem igaz, hogy nincs hitem és hogy feladom.

Örülök, hogy a 3. válaszadónak a Nagynénje felépült! Vannak ilyen csodák szerencsére.


Köszönöm mindenkinek, jobb lett a kedvem.

2015. jan. 4. 14:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok:) :

Ha sok mindenen túl jutottál az életben akkor most se add fel!! Ilyenkor kell a legerősebbnek lenni, olyan mint egy próbatétel az élettől.

Őszintén, szívből kívánom neked a legjobbakat, a gyógyulást és a teljes felépülést! soha ne érd be kevesebbel mint amire vágysz. Kérj szívből és megkapod.

Sok sikert!:)

2015. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jól estek a szavaid! Igazad van, én is mindig így gondolkodom, hogy "ha eddig átléptem az akadályokat, a többivel is ezt fogom tenni", szóval hogy nehogy már pont most adjam fel, csak sikerült egy kissé megzuhanni, úgy tűnik. ...de majd felállok, ahogy eddig.

Minden jót Neked is!

2015. jan. 5. 03:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!