Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ennek az oka? Pszicho...

Mi lehet ennek az oka? Pszichológus kezelés.

Figyelt kérdés
Kb. három hónapja járok egy pszichológushoz, végre úgy érzem, hogy sikerült picit előre lépni és a depresszióm, szorongásom csökkent. Mélyeket beszélgettünk.. Most azonban közölte, hogy kb. 5 hét és lezárja a terápiát. Én azt gondoltam, hogy legalább még egy fél évig járni kell. Mit csináljak? Félek a visszaeséstől.

2015. máj. 12. 20:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha vissza esel majd kezded újra . Ne legyél már ennyire gyámoltalan .
2015. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1-es: "köszi" a választ.. Nem kellett volna beírnod..
2015. máj. 12. 20:45
 3/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azt akarja, hogy mostmár, hogy a javulás útjára léptél, a saját lábadra állj, nem akar hosszú távra magához kötni. De azért az az 5 hét nem biztos, hogy pont 5, csak fel akar készíteni a leválásra.
2015. máj. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3-as: hát igen, de nem tudom, hogy miért nem akar magához kötni.. A leválás gondolatától is borsózik a hátam.. Teljesen paff lettem. Full magányos vagyok, vele meg őszintén tudtam beszélni..
2015. máj. 12. 20:57
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem akar magához kötni ? Azért mert azon kívül, hogy ő 1 orvos, vagy főiskolát végzett pszichológus millió egyezren vannak hasonló helyzetben rajtad kívül a praxisában, ő nem az anyád vagy az apád vagy a testvéred a barátod . Nem tartogathat az idők végezetéig mint egy csecsemőt . Lát javulást, változást, állj a sarkadra . Keress barátokat, embereket, társaságot, tessék itt is milyen jól el lehet lenni a GYK-en .
2015. máj. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Csoport terápiára pl nem küldött ? Hasonló helyzetben levő emberek közé, a legszuperebb ismerkedési lehetőség .
2015. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Pont erről van szó, hogy jót akar neked.

Szerintem kicsit ugyan rövid ez a négy hónap, de valószínűleg a te esetedben inkább ez egy kríziskezelés volt. És nem akarja, hogy függő viszonyba kerülj tőle, még akkor is, ha mondjuk az ő érdeke (pl. pénz) úgy kívánná. Bízik benned, és a képességeidben, hogy meg fogod állni a helyed. Ez nem szól örökre, bármikor jelentkezhetsz nála megint, de nem véletlenül közölte ennyire előre... jobb felkészülni :)

2015. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5-ös: nem akarok megbántani senkit, de nem ilyen GYK-s társaságra vágyom, nem szeretem a netes dolgokat sem, olyan személytelen..


6-os: voltám már pár csoportterápián de inkább lehúztak, minthogy erősítettek volna.. A végén már arról szólt, hogy ki milyen gyógyszert szed, milyen mellékhatások voltak stb.. Nem tetszett.

2015. máj. 12. 22:04
 9/17 A kérdező kommentje:

7-es: Hát ez az, hogy lehet, hogy bízik bennem, de ezt nekem kellene érezni, nem neki.. Valami miatt le akarja zárni, csak az a kérdés, hogy tényleg jónak látja a helyzetet, vagy valami miatt nem akar velem dolgozni.. Az a baj, hogy ő ezt eldöntötte, és már ha belemegyek egy magyarázás válaszba, akkor rosszul jövök ki belőle.. Tényleg nem értem, mert elég mélyek a dolgok, és nem hiszem, hogy ezt így le lehet zárni..

Paffon vagyok, ezen jár az agyam.. Ha pár hónap múlva megint rosszabbul leszek, akkor lehet megint elölről kezdeni..

2015. máj. 12. 22:14
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem következő alkalommal egyszerűen kérdezz rá az okára, mondd el, hogy neked rosszul esik, hogy bizonytalan vagy és korainak érzed ezt az egészet és nem tudod miért teszi. Szerintem az volna a korrekt a részéről, ha megmondaná. Az enyém megszokta magyarázni, ha rákérdezek hogy ezt vagy azt miért tette, bár csak azután, miután elmondom hogy bennem mik merültek fel, miért mondhatta azt, amit. Szóval beszéljetek róla. Még van 5 heted legalább és ez egy aktuális probléma, a problémákat pedig vele szoktad kivesézni nem? Ne zavarjon, hogy most pont ő az érintett. Tudom, úgy nehezebb meg kellemetlenebb beszélni róla de attól még kell és hasznos. Hasznosabb, mint itt őrlődni, pánikolni és olyanoktól várni a választ, akik semmit se tudhatnak a ti terápiátokról. Beszélj vele.
2015. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!