Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiások, akik...

Szociális fóbiások, akik jártak/járnak pszichológushoz: ti megtaláltátok azokat az okokat, amiért kialakult a fóbia?

Figyelt kérdés

Tényleg gyerekkori trauma okozza? Kérlek, írjátok le, hogy nektek mi váltotta ki!

Én szociális fóbiás vagyok, de nem tudok rájönni, hogy miért lettem az.


2015. máj. 18. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Ne keresd az okokat, a tudattalan nem ismeri, nem is érti a logikát, asszociatív módon működik (ezért nehezen érthető).

Ezért a leghelyesebb mélylélektani (abból is az integratív) terápiát választani, hipnobehaviorista kezeléssel kiegészítve, ha gyógyulni szeretnél.

2015. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Mindenkinél más váltja ki, általában negatív gyerekkori élmények, szülők által erőltetett elvárások, megfelelési kényszer.. Nálam legalábbis ezek voltak.. Ezek rögzülnek nagyon nehéz rajta változtatni.. Neked kell belülről dönteni, hogy változni akarsz, minden fejben dől el a gyógyszerek segíthetnek.. Érdemes terápiára járni, beszélni, relaxálni mondjuk autogén tréninggel. Legfontosabb: kibékülni önmagaddal, a világgal. Erre érdemes alapozni, JÓ pszichológus tud segíteni. Akivel nem haladsz azt érdemes hanyagolni..
2015. máj. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én akárhogyan próbálkozok, semmire nem emlékszek, mindig is ilyen voltam.
2015. nov. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!