Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok?

Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
2 napja erős szorongást érzek szinte ok nélkül. Generalizált szorongással és szociális fóbiával élek már 10 éve de ilyen még nem volt. Szinte a semmiből, itthon ülve egyszerűen rossz kedvem lett, reménytelenül érzem magam, szinte szétrobbannék olyan feszültség van bennem. Nincs kedvem semmihez. Már volt ilyen érzésem de a pszihológusom írt rá gyógyszert és utána el is múlt, de nem mondta, hogy mi a bajom. Még mindig szedem de egyszerűen vissza tért és mondtam is neki de azt mondta csak szedjem tovább a gyógyszert... Nem tudom mit csináljak. :/ Pánik rohamaim is vannak.
2015. máj. 19. 19:10
 1/1 anonim ***** válasza:

ennek több ok is lehet, a szorongás gyakran párosul depresszióval is. ha szeded a gyógyszereket, mindenképp mondd el a panaszaidat a kezelőorvosodnak, mert tudni fogja mit írjon fel rá, a legtöbb antidepresszáns szorongásoldó hatású is, az is lehet, hogy érdemes lesz váltani.

ezenfelül egy jól megválasztott terápiás üléssorozat is segíthet, hogy feltárd a problémád okait, mert a gyógyszerek segítenek ugyan, de csak tüneti kezelést nyújtanak. ha magánrendelésre nem telik, keresd fel a körzeti pszichiátert, ő be tud utalni ingyenes pszichológiai rendelésre, akivel tudsz beszélni a problémáidról, ez mindenképpen sokat segítene.

2015. máj. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!