Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mi segített elűzni az...

Kinek mi segített elűzni az öngyilkos gondolatokat?

Figyelt kérdés

Már elég régóta tart nálam ez az állapot. Néha jó, de néha nagyon rossz és rám jönnek ezek az idióta gondolatok. Mit kezdhetnék velük? Mi segíthetne? Pszichológust, pszichiátert ne írjatok, mert nekem semmit se segítenek ilyenkor.

18l


2015. máj. 21. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
igyál 1fél kaszinó rumot.... és nem lesznek
2015. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolj ara, hogy igenis elered a celodat az eletben meg ha most zatonyra is futottal. Lesz kiut ebbol a pokolbol mert lennie kell, csak legy nyitottabb es turelemsebb.
2015. máj. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Idióta gondolatok idiótáktól születnek. Nem ismered véletlenül az illetőt?
2015. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg szoktam figyelni hogy mi váltja ki. Összefoglalóan az szokta nálam kiváltani ha valaki más veszi át életem irányítását, ha kiseik a saját kezemből életem irányítása. Ehhez nem is szükséges depressziósnak lenni hanem bárki járhat így. Például ha valaki bűncselekmény áldozata lesz, vagyis például becsapják, meglopják.

A kialvás szokott segíteni. Ha szakítok időt (az ismerőseim által nevezett) naplopásra. Ekkor a megoldás is automatikusan meg szokott születni és ki szokott derülni hogy aki uralkodott felettem, az valójában mekkora sekni és bolhából sikerült elefántot csinálnom.

Az 50-es évek államosításai idején sok háztáji gazda öngyilkos lett amikor ráébredt hogy csúnyán beleszóltak életébe. Mivel nem csak elvették tulajdonát de erőszakkal a TSZ-be is beverték. Ez is azzal függ össze amit az elején írtam, hogy egy embernek olyanok veszik át élete irányítását akiknek nem volna szabad. Úgy gondolom hogy Magyarország ezért sereghajtó az öngyilkosságok számát tekintve. Mert egyik ember vagy jogi személy vagy bármi gyakran beleavatkozik mások életébe. Jó példa erre az adózás. Vagyis adózz, és még meg sem mondhatod mire költsék hanem az az adó valójában magánzsebekben landol és nem a haza virágzik belőle.

2015. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az szokott segíteni, hogy emlékeztetem magamat rá, hogy ez testi folyamat.


Ezek a gondolatok hullámokban jönnek, általában gondolati triggerre. Önmagában a kiváltó gondolat tudatos azonosítása nem fogja elmulasztani őket.

Ebben a felfokozott érzelmi állapotban a tényleges problémát megoldani nemigen fogod, de az elsődleges cél ilyenkor nem is ez.


Inkább az a fontos, hogy tudatosítsd magadban, hogy nem vagy beszámítható, veszélyt jelenthetsz önmagadra. Illetve hogy ennek az oka az agyad kémiája, ahol felborult az egyensúly. Olyan mint egy lázas állapot, pocsék, de megfelelő ingerekkel lenyugtatható. Ilyen pl. a hangfelvétel egy doromboló macskáról, a kedvenc sorozatod egy része, vagy egyszerűen másfél óra bőgés.

2015. máj. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!