Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Elvesztettem az...

Segítség! Elvesztettem az érzelmeimet?

Figyelt kérdés

Régebben,kisebb koromban nagyon érzékeny gyerek voltam.Sokat sírtam,depresszióztam,hisztiztem,izgultam,de azért sokat nevettem is.Manapság már semmi.Úgy érzem,hogy nem bírok se boldog,se szomorú lenni.Nem bírok nevetni,se sírni.Nem izgulok,nem félek.Mindent csak megjátszok.Nagyjából 2 éve kezdődött ez az egész.Az elején csak kisebb ideig lettem ilyen érzéstelen,és aztán hirtelen nagyon érzékennyé váltam és még a filmeken is elsírtam magam.Most meg semmi.Pár napja egy órámba került míg magamra tudtam erőszakolni egy sírást,de az is csak színjáték volt.Mintha még magamat is próbálnám becsapni.Kezdem úgy érezni,hogy senkit se szeretek,de nem is gyűlölök.Mindenki olyan semleges nekem,még a családom és a barátaim is.Régebben örültem neki,ha lettek új barátaim,ma inkább az nyugtat meg,ha elveszítem őket.Nincsenek céljaim,az iskola se érdekel különösebben,de ez nem azt jelenti,hogy rossz tanuló vagyok.Minden olyan üressé és értéktelenné vált a szememben.Már úgy érzem,hogy másoknak színészkedni sincs már többé kedvem.Egyre inkább egyedül érzem magam jól.Nem tudom,hogy ez baj,vagy se.Hogy mit kéne tegyek,min változtassak?Fogalmam sincs.Tényleg fogalmam sincs,hogy hogy jutottam idáig és ,hogy milyen volt régen.Azt se tudom,hogy milyen segítséget várok itt,de ha valakinek vannak tapasztalatai ilyesmivel,szívesen meghallgatnám.


15/L



2015. máj. 26. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Létezik ez a "kiszürkülés" :) a tindézserkor velejárója.

Utólag úgy gondolom, hogy ez egyfajta érzelmi konszolidáció. A kezdeti évek nagyon sírósan- nagyon nevetősen telnek, utána ezek a vad érzelmek alábbhagynak, így persze sivárabbnak tűnik az érzelmi eszköztár- pedig valamilyen szinten ez a "normális". Ha állandó érzelmi viharban lenne mindenki, nem tudnának dolgozni, gyereket nevelni, mert folyton a hullámhegyeket, völgyeket másznák.

2015. máj. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2015. máj. 30. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!