Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvesztettem önmagam, mit tegyek?

Elvesztettem önmagam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy trauma miatt, kishijján öngyilkos lettem. Akkor volt annyi szerencsém (vagy pechem) hogy van még valaki , akit nem akarok megbántani egy ilyen húzással, viszont akkor elvesztettem valamit. Szó szerint az érzéseim egy részem odalett. Azóta önmagam csak akkor tudok lenni mikor ennek a személynek a közelében vagyok, de akkor teljesen nyugodt, felidegesíthetetlen vagyok. Viszont amikor nincs jelen, akkor általában csak egy amolyan álarc van rajtam, egy hamismosoly, amelyet azért veszek fel hogy senki ne láss azt az űrt ami bennem van. Naponta ezzel kelek és ezzel fekszek. Ezzel mit kellene kezdenem, egyáltalán tudok e ezzel kezdeni még valamit ? (lehetőleg nem azt a válasz szeretném látni hogy "Fordulj pszichiáterhez", köszönöm)
2014. jan. 4. 00:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért pont ő az a személy, akinek a jelenléte megnyugtat téged? Ha ezt meg tudod válaszolni, már elindulhatsz egy úton a megoldás felé.


Valakinek mondd el, hogy mi zajlik benned. Ha nem pszichiáternek, akkor valaki másnak. Bár érdemben nem valószínű, hogy segíteni tud, de már az is biztos használna, ha valakivel megoszthatnád ezt.

2014. jan. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő volt az egyetlen aki törődött velem, és azóta ő az egyetlen akiben megbizok. Tud a traumáról, és az öngyilkoskirérletről, sokat is. Főleg hogy ősincs teljesen rendben. Éppen ezért nem akarom vele ezt megbeszélni mert tudom hogy fennakadna ezen, és nemhagyná nyugodni. Nemszeretném hogy még több problémálya legyen. Még sokis amit erről tud, főleg hogy neki is hasonló traumája volt, és ő még mindig sokkalta zárkózottabb nálam, és még mindig magábazárja a problémáit, nagyon nehéz beszélni vele erről. Ezt a problémámat azért itt kérdezem meg mert ha ezt nemoldom meg egyedül akkor marad ahogy van. Csak valahogy ugyérzem többet tudnék neki segiteni ha nemhullanék közbe énis darabokra.
2014. jan. 4. 00:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Keresd meg magad.
2014. jan. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocs kedves 3. de nincs kedvem megint a sinek közé menni ...
2014. jan. 4. 00:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Elárulod, mi történt? Privátban is jöhet.
2014. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pedig az ilyesmit szakember segítségével lehetetlen feldolgozni. Nem pszichiáter kell ide, hanem pszichológus. Én is kapaszkodni kezdtem valakibe, aki szintén problémás, végül ő juttatott el terápiára. És azt tapasztalom, hogy ahogy én fejlődök, őt is "húzom" magammal felfelé. Tehát az én terápiám közvetve az ő problémáira is hat. Két problémás ember nem tud egymáson segíteni, de ha az egyik tesz magáért, akkor a másikra is hatással lesz. Viszont én évekig próbáltam önerőből megoldani, de nem ment. Ehhez ugyanis tudat alatti változások szükségesek, azt meg nem lehet egyedül megoldani! (Pontosabban meg lehetne, ha olyanba "kapaszkodnál", aki maga is rendben van.)

Tehát a megoldás: EGYIKŐTÖK menjen el pszichológushoz és csináljon végig egy terápiát. Nem muszáj neked megtenni, az is jó, ha a másik fél fejlődik, akibe "kapaszkodsz". Mert akkor húzni fog magával. Vagy te mész, és te húzod őt magaddal. :)

2014. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ki ez az egyén?
2014. jan. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valaki aki megér nekem annyit hogy csak miatta ne dobjam el az életem.
2014. jan. 5. 01:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, hogy ki ő, hogy milyen kapcsolatban vagytok. Mert szerintem az lehetne egy szép út, hogy egymást nyitogatnátok ki egyre jobban. Azzal, hogy egyre többet mutattok egymásnak a sebeitekből és látjátok, hogy semmi baj nincs, továbbra is áll a bizalom, egyre jobban leeshet a teher rólatok, sőt öröm ébredhet. Mert a nehézségek, terhek önmagukban nem csesznék el az ember kedvét, hanem az cseszi el, ahogy ezt értékeli. Hogy ha egy szardarabnak érzed magad azért amit veled tettek, vagy amit te tettél másokkal. De ez csak értékelés, nem maga a dolog. (értsd: attól, hogy valakit megerőszakolnak elvileg nem lenne sok baja. minimális fizikai sérülés. attól lesz viszont ahogy értékeli, hogy mit tettek vele. és az ahogy a társadalom értékeli. áldozatnak lenni nagyon rossz szégyelendő. így már lesz baja, életkedve elmehet totál. vagy ha pl ha van valami nem nagy presztízsű melód, akkor ott sem igazából a tevékenység teszi az embert szomorúvá, hanem ahogy ő és mások ezt értékelik.) Ha fel tudod fedni ezeket a dolgokat és látod, hogy nem áll meg a világ, látod, hogy a másik továbbra is ott van, továbbra is kedvel, akkor lehet nem rontja el a kedvedet a nehézség. Akkor mint saját sorsodat, saját utadat láthatnád, amit szépen feldolgozol és ettől emelkedsz.


Eleve depresszióra az egyik legjobb gyógyszer, ha azt látod, hogy te tudsz segíteni másokon. Szóval az, hogy ha te őszinte vagy vele és tudja, hogy ezzel gyógyít téged, az őt is gyógyítani fogja. És fordítva. Téged is tovább gyógyítana, ha látnád, hogy ezzel ő gyógyul, hogy ilyen áttételesen a segítségére vagy.


De ha nem is ő, akkor próbálj hasznára lenni másoknak egyoldalúan. Keress ilyen önkénteskedési lehetőséget pl.

2014. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, sokat segitettél! ^^
2014. jan. 6. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!