Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a vagdosásról? Valaki aki átesett már ezen, segítene nekem?

Figyelt kérdés
2015. jún. 1. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázd hogy miért teszed.

Miért csináltad először?



Aztán ha megvannak a miértek, akkor állítsd össze egy pánik dobozt.

Tehetsz bele pl. egy jó illatú parfümöt, stresszlabdát, pukkantós fóliát, robbanócukrot, idézeteket, verseket, egy puha macit, egy jó nehéz takarót, fotókat számodra fontos emberekről, szép helyekről, egy hosszú listát az eddig elért eredményeidről, csokit, nassolni valókat.

Bármit ami hasonló stimulit ad mint amiért vagdosnál.

2015. jún. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az önvagdosásról?

Ez egy bizonyos fokú mazohizmus, nagyon sok ember mazohista (minden dohányzó, aki iszik alkoholt, atléták sorolhatnám még...)

De kétféle mazohizmus van építő és pusztító.

Pusztító-dohányosok, alkohol stb.

Építő-sportolás, azok akik "szakadásik" fájdalmon tovább edzenek, Buteyko-féle légzés.


A kérdés, hogy te melyik utat választot.

2015. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Rasztás tök jót írt.


Ha akarod, éld ki a vagdosásra fordított energiádat edzésben.


A másik amit szintén írtak, fejben is el kell kezdened helyretenned a dolgokat. És mindezt nem tudja senki megtenni te helyetted :(

2015. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én átestem már ezen, elég sokáig vágdostam magam egy idő után már nem volt oka, csak úgy szórakozásból csináltam. Viszont én elég érdekesen szoktam le róla, volt egy szakításom, utána 1 hétig nagyon rossz volt és vágdostam magam kétszer is, viszont utána leszoktam róla. Tehát nekem egy szakítás kellett, hogy leszokjak róla. Lassan már egy éve nem vágdosom magam. Mindenki máshogy szokik le róla egyébként, először próbálj megszabadulni attól, amivel vágdosod magad, próbálj beszélni a barátaiddal erről, de csak azokkal akikben nagyon megbízol. De legfőképpen magadban próbáld meg összerakni a dolgokat, ettől egyedül tudsz a leghatékonyabban megszabadulni, mert te tudod, hogy mi is az oka.
2015. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én odáig jutottam az önbántásban, vagdosásban, hogy szét akartam hasítani magam, felvágni durván, nagyon erős késztetés volt,

de meghalni nem akartam, úgyhogy azért, hogy el ne kapjon valami öngyilkos indulat soha többet nem csináltam.

2015. jún. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Segíthetek.

De hosszú folyamat lesz.

2015. jún. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én azért hagytam abba mert a családom megtudta és látszott rajtuk, hogy mennyire rossz nekik és nekik nem akartam fájdalmat okozni ezért nem csináltam többet. Igaz elég nehéz volt, gyakran akartam újra pengéért nyúlni, és sok önuralom kellett, hogy ne kezdjem megint. Sok helyről hallottam, hogy a sport segít meg minden de személy szerint nekem nem vált be, mert sport közben is azon a dolgon gondolkodtam ami miatt elkezdtem a vagdosást. Nekem az vált be, hogy sok sorozatot, filmet néztem, olvastam, a barátaimmal voltam és ameddig ezek lekötöttek eszembe se jutott, hogy újra vagdossam magam.
2015. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez érthető. Nekem ha a családom nem is, de van olyan hozzám közeli személy, akin látom, hogy fáj neki. És emiatt akarom abba hagyni.
2015. jún. 17. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!