Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sikerülni fog leszoknom az...

Sikerülni fog leszoknom az alkoholról?

Figyelt kérdés
Szégyen szemre kb. 5 éve iszom. Eleinte még csak alkalmanként, aztán heti többször erőset, mostanra pedig már minden este megittam kb. 3 liter 4%-os cidert, vagy 4-5 doboz erős sört. Mindig úgy érzem, hogy enélkül nem tudok elaludni, valamint csak ettől lesz jó kedvem. Az ízétől rosszul vagyok, a szaga is hányingert kelt bennem, és tudom, hogy nélküle jobb lenne, mégis valamiért ragaszkodom hozzá. Tegnap már nem ittam és ma sem tervezek mert homloküreg gyulladásom van és gyógyszert szedek, viszont félek, hogy miután kigyógyultam, újra elkezdek inni. Valamiért hiányzik így estefelé. El fog múlni ez az alkohol utána sóvárgás? Ha igen, mennyi idő múlva? Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. jún. 1. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fog elmúlni, nekem másfél liter bor az esti adagom. Nem undorodom tőle mert kifejezetten finom. Kicsit drága hobbi de nem tervezem abbahagyni. Másnapos már régóta nem vagyok. Nekem nincs bajom az ivásommal, egyedül élek. Abbahagyni viszont nem fogom, szükségem van rá. Ez az alkoholizmus. Te sem fogod abbahagyni. Ha neked ez probléma akkor fordulj szakemberhez.
2015. jún. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon hipochonder vagyok..Ma még csak egy Cataflam-ot szedtem be, ezért most megiszok egyetlen egy sört, mert érzem, hogy jön a pánikroham...Borzalmas...ehhez tényleg szakember kell :( Köszönöm válaszod :(
2015. jún. 1. 18:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani, hogy a Cataflam-ot még 1 órakor vettem be és most 17:45 van itt. (Londonban élek)
2015. jún. 1. 18:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Sikerülni fog, de tényleg tanácsos szakembert és AA-csoportot is bevonni. Főleg azért, mert mint láthatod, nem sikerült önállóan letenned a sört :(
2015. jún. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nehéz, de sikerülhet. Azt a tanácsom, hogy ne egyik napról a másikra hagyd abba, mert elvonási tüneteid lehetnek. Fokozatosan csökkentsd.
2015. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Most már én is érzem, hogy szakemberhez kell fordulnom.
2015. jún. 1. 20:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Lófaszt kell szakember, ha nem akarsz inni akkor ne igyál, ha meg akarsz akkor igyál. És hagyjuk azt a szöveget hogy "ez nem így működik", mert így működik. 7 év dohányzás után tettem le a cigit egyik napról a másikra, egy hónapon keresztül majdnem megdöglöttem, annyira szar volt, de már majdnem 2 éve egy szálat sem szívtam. Fogd fel úgy mint egy akaraterő tréninget, amiről tudod hogy az élet más területén is tudod kamatoztatni majd.
2015. jún. 8. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!