Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy küzdjem le a depressziót...

Hogy küzdjem le a depressziót és az idegeskedést?

Figyelt kérdés
stresszoldó tippeket várok

2015. jún. 1. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Citromfű (orvosi,nem filteres)

Kocogás. Boldogság hormont szabadít fel az agyban.

Egy forró fürdő. Esetleg némi nyugtató hatású habfürdővel.

2015. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket, sajnos citromfű most nem tudom van-e itthon.
2015. jún. 1. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:
A stresszoldó tippek csak rövidtávú megoldást nyújtanak. Segíthetnek, ha ideges vagy, de ha valóban depressziós vagy, akkor ott mélyebb problémák vannak. Kérdés persze, hogy valóban az vagy-e. A depresszió nem átmeneti rossz hangulatot jelent, hanem olyan tartós állapotot, amikor az illető semmiben nem leli örömét, minden ok nélkül szomorú, motiválatlan és közönyös.
2015. jún. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

egy ideje kilátástalan helyzetben vagyok

másokra vagyok utalva, nincs munkám ebből adódóan keresetem se, reménytelenül próbálkozok mindennel a tanfolyamoktól kezdve a továbbtanuláson át mindenféle dologgal, most például az se biztos,hogy sikerül továbbtanulnom,hogy legalább gyakornoki állást találjak

2015. jún. 1. 23:06
 5/5 anonim válasza:

Kedves kérdező! Remélem azóta már megoldódott a helyzeted. Én is hasonló cipőben járok, már huzamosabb ideje, még néhány "aprósággal" tetézve. Pár hónapja nagyon mélyen voltam, Remotive Extrát szedtem, kb két hét alatt kezd hatni, de nagyon jó. Depresszióra, hangulatingadozásra, szorongásra, és nem utolsósorban hangulatjavító. Gyógynövényekből készül, semmi szintetikus mocsok nincs benne. Egyetlen hátránya, hogy orbáncfű van benne, ami nagyon hatásos, de fényérzékenységet okozhat, így nyáron nem ajánlott. Van, akinek segít a macskagyökér vagy a citromfű, nekem sajnos nem vált be.

Egyéb stresszoldó tipp: sport, bármi csak intenzív és rendszeres legyen. Relaxáció vagy meditáció (googlizz rá hogy kell). Ne zárkózz be, menj társaságba akkor is, ha nincs kedved. Csinálj olyan dolgokat, amiket szeretsz. Tudom, hogy ilyenkor felkelni sincs kedve az embernek, legszívesebben a takaró alatt bőgne egész nap, de jobban akarsz lenni tenned kell érte. Viszont pszichiátriai gyógyszereket ne szedj, csak a legvégső esetben.

2015. aug. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!