Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki olyan helyzetben...

Ha valaki olyan helyzetben áll, hogy valami kárt tudnék benne okozni, elképzelem, hogy megteszem, valamiért megnyugszom tőle. Normális? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. (Lehet, hogy a serdülőkor miatt van?)

Példa: Legutóbb egy ismerősöm valaki vállára tette a kezét, én pedig elképzeltem, hogy mi történne, amennyiben lefognám a kézfejét, a másik kezemmel pedig alulról rávernék a könyökére és eltörném a karját. Ahogy ezt végiggondoltam, vettem észre, hogy tényleg emeltem is a kezemet, már majdnem meg is fogtam a kezét. Ettől persze megijedtem, mert én aztán nem akartam megvalósítani, csak elképzeltem. Ezután napokig nem mertem kimenni a szobámból. Ettől független minden nap eszembe jutott valami ilyesmi, már nem is kellett hozzá látnom mást. Emlékszem, hogy egyszer ideges voltam, ütni kezdtem az öcsém (nem erősen, csak...) és közben nevettem. Mármint, ezt mondták, én nem így éltem meg: teljesen nyugodt voltam közben is és utána is, mert úgy TUDTAM, hogy az egy másik ember, aki ezt csinálja. Csak pár óra elteltével jöttem rá, hogy az én voltam. Ezt megint nem nagyon tudtam hová tenni. Akkor ez ilyen korban normális? Szoktam látni az osztálytársaimat, ahogy beleboxolnak a másikba, ilyesmi.


2013. dec. 3. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Normális. Nem szoktál olvasni Agatha Christot-t, ugye? :)


Azzal, hogy elképzeled azt, hogy mit tennél a másikkal, akire haragszol, vagy aki ártott neked, vagy akire féltékeny vagy, és konzekvesen véigig is viszed a fantáziádban azt, hogyan csinálod és a méásik hogyan reagál, azzal a belső feszültséget feloldod. Úgy íhvják ezt, hogy szublimálás. Az egyik legmagasabb szintű énvédő mechanizmus.


Az nem normális, ha megkettőzve hiszed vagy látod magad, és az egyes cselekedeteidet egy másik én-személynek titulálod.


Ha túl sokszor játszol ilyet, akkor jobb volna, ha látna egy pszichiáter, mielőtt becsavarodsz.

2013. dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, akkor rendben. :) Egyébként annyira biztosan nem vészes a dolog.
2013. dec. 3. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!