Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért néznek az emberek a...

Miért néznek az emberek a szemembe? Valami bajuk van velem?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 16:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet, hogy szép a szemed?:D
2010. febr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember azért szeret a másik szemébe nézni, és tartani a szemkontaktust beszélgetés közben, mert így látja hogy csak rá figyelsz, és érted a mondanivalóját.
2010. febr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapvető dolog,hogy beszéd közben a másik szemébe nézek.Régen azt tanították,hogy aki nem néz a másik szemébe,az vagy hazudik,vagy valamilyen rossz szándéka van.Ebben van azért igazság.A szem nagyon kifejező.
2010. febr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én attól még figyelek rájuk hogy nem nézek a szemükbe, és érdekel amit mondanak, csak valahogy olyan kényelmetlenül érzem magam ha a másik szemébe kell néznem, nem akarom hogy belém lásson.
2010. febr. 28. 16:51
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne feledd : a szem a lélek tükre.
2010. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Magaddal van bajod valószínűleg ezért zavar, csúnyának tartod magad? Elsődleges gond ez szokott lenni... de csak azért néznek a szemedbe mert így szokás. Bár engem is zavar mikor egyfolytában bámul valaki beszélgetés közbe.... áááh idegesítőek tudom. De szokj hozzá mert ez a normális... sajnos.
2010. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én sem tudok mások szemébe nézni, és kerülöm is a tekinteteket. Ennek ellenére sem sunyi, sem hazug nem vagyok! Tényleg inkább kisebbségi komplexus gyanús a dolog:-)
2010. márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Valóban igazad lehet utolsó, nem tartom magam annyira mint a többi embert.Mindenkit jobbnak tartok magamnál.
2010. márc. 1. 15:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha önértékelési zavaraid vannak, az ellen bizony tenni kell. Nem gondoltál még rá, hogy ezt meg kellene beszélni egy szakemberrel? Sokan küzdenek ilyen gondokkal,mégse tesznek ellene, pedig a pszichoterápia sokat, nagyon sokat segíthetne.
2010. márc. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
Nálad lesz a probléma, kedves kérdező,nem a többieknél.Az emberek egymás szemébe néznek beszélgetés közben, hiszen a szem segít megérteni a másik érzéseit, reakcióit.Bizonyos mértékben, talán még tapintatlanságnak is minősíthető, ha beszéd közben folyton mást nézel.Lehet, hogy csak gyakorolnod kellene olyan valakivel, aki iránt bizalommal vagy.Ha ennek ellenére sem menne, akkor tényleg szakember segítségét kell kérned.Egy kedves nő ismerősöm szólt rám egyszer, hogy vegyem le a napszemüvegemet, mert képtelen beszélgetni velem, ha nem látja a szemeimet, nekem fel sem tűnt, mivel én jól láttam az övét.Semmi bajuk nincs veled az embereknek, természetes, hogy a szemedbe akarnak nézni, te is nézz bátran az emberek szemébe.Nem szabad magad lebecsülni. ez nagyon buta dolog.
2010. márc. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!