Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az EUTHYMIA mindig kóros...

Az EUTHYMIA mindig kóros jelenség vagy lehet egy éppen aktuálisan valamiért emelkedett hangulat csak?

Figyelt kérdés

Ha valakihez ezt írják, azt ugye az illető pszichiáter/pszichológus látja kb 10 percre (jó esetben).

Ha nem normothymiát hanem euthymiát ír le, az kvázi kötelező jelleggel kóros állapot vagy lehet, hogy pont olyan napon kapta el, amikor valamiért épp jó kedve van? A külső okokat pedig a legkevesebb esetben ismerjük csak.


(én a rosszkedv kontra depresszióhoz tudnám hasonlítani, de kíváncsi lennék, ki hogy látja)


2015. jún. 14. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
euthymia és normothymia szinonimák.
2015. jún. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez most komoly? hát a szótárak nem azt írják ...
2015. jún. 15. 05:50
 3/5 anonim ***** válasza:

definition of euthymic from the medical dictionary:


"euthymic,

pertaining to a normal mood in which the range of emotions is neither depressed nor highly elevated."


Ha nem tudsz angolul, nyomd be a google fordítóba. körülbelül azt írja az orvosi szótár, hogy: Euthymia, abban az értelemben hasznélatos, ami a normális, se nem emelkedett, se nem depressziós hangulatot írja le.


Puszi

2015. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

értelek meg tudok is angolul köszi, de én akkor miért találok mást? sőt, szinte kifejezetten csakis kórosként találom mindenhol, pl:


[link]


azaz kb mint a mániás depresszió egy fő tünete.

De igazad van hogy máshol meg teljesen normálisként írják le.


[link]

2015. jún. 15. 22:08
 5/5 anonim ***** válasza:

:D


Orvos vagyok, de nem pszichiáter, de ezt véletlenül tudtam.


A kislexikon nem egy hivatalos, egészségügyi forrás, tehát kritikával kell kezelni.


Egyébként, ha szeretsz/érdekel a nyelvészet, akkor leírom, hogy a görög "eu" előtag jót, valósat, igazit jelent. Érdekes pl. az euthanazia esetében, ami "jó halál"-t jelent. :D

2015. jún. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!