Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha a pánikbetegség...

Mit tegyek, ha a pánikbetegség megkeseríti az életem?

Figyelt kérdés

Járok orvoshoz lassan két éve, amíg szedtem az antidepresszánst sokat javult a helyzet. Viszont most csökkentjük az adagot és még rosszabb rohamom volt az elején. A bizonytalanságérzet mindig megvan bárhol vagyok sajnos :( Nem tudok autóban utazni,néha tömegközlekedéssel sem,de az autó a legrosszabb. Nem bírom,ha zárt teremben kell ülni valami oknál fogva: iskolai óra,vizsgák,állásinterjú, ha másnál kell ennem azt se bírom ki sajnos :(

Amit érzek: egy olyan érzet,mintha egy hatalmas csúszdáról csúsznék le 500km/órával ilyen fura szédülés meg hányinegerszerű dolog. Vagy mintha egy hatalmas hullámvasúton suhannék.

Mit tehetnék? Így sehova nem tudok utazni,iszonyat szenvedés a munka és az iskolába járás. Mivel lehet kezelni a dolgot végleg?


2015. jún. 15. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Antidepit muszáj szedni.
2015. jún. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fel kellene kutatni, ezt az állapotot mi váltotta ki. Valami rossz, tragikus, váratlan esemény. És azzal szembe kell nézni, fel kell dolgozni. Csak ezt tudod tenni. Nehéz, mert sokszor ezt az eseményt elrejti a tudatalatti. De vannak erre módszerek. A gyógyszer ugyan a tüneteket csökkenti, de sok mellékhatása van és függővé tesz, hozzá szokik a szervezet és akkor egyre több kell belőle. Ha viszont nagyon súlyos a helyzet és ellehetetleníti az életvitelt, akkor szedni kell, viszont törekedni kell arra, hogy megoldd a helyzetet, ami miatt kialakult a betegség, és akkor abba lehet hagyni a gyógyszert.
2015. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Véglegesen, a szervezet oxigénhiányos állapotának felszámolásával. Ez egy nagyon összetett módszer, ha kell keress privát
2015. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy jól, akkor miért most csökkentitek az antidepresszánst? Nem igazán értem.

Igaz, ezt az oxigénhiányos tanácsadást sem. Úgy hogy az orvosodra hallgass!

2015. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es

Hogy mi váltotta ki? Az agy kémiája.

Ti a magas vérnyomás, a tüdőrák, meg a körömgomba mögött is lelki okokat kerestek és találtok? Genetikáról hallottatok-e? Meg arról, hogy az is csak egy fizikai szerv, mint a máj vagy a gyomor.

Vannak nagyon jó antidepresszánsok nagyon kevés vagy 0 mellékhatással. És a függőség ezeknél a gyógyszereknél egyáltalán nem azt jelenti, hogy emelni kell az adagot.

Tudod ez általában úgy van, hogy aki sosem szedte őket, az osztja az észt a "lelki háttérről", aki meg szedte-szedi (mint én is), az tudja, hogy nem kell(ett) ehhez semmiféle ilyen ok, úgy bedurran ez magától, mit a huzat.

2015. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

semmi gond fel a fejel nincsen neked semmi bajod és soha nem is volt. ajánlom figyelmedbe marik lászlot.

a (megoldotam) rol ha rám és rá halgatsz akkor ki fogsz belöle lábalni. és a gyogyszert szed addig amig jobban leszel ha az lettél uttána ted le!sok sikert egy pánik ördögüzö:)

2015. jún. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!