Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegség tényleg csak...

A pánikbetegség tényleg csak egy kitalált, kamu dolog?

Figyelt kérdés
Többektől hallottam, hogy semmi konkrét tünete nincs, csak hisztiznek az ilyen betegek, és az orvosok így diagnózis hiányában ráhúzzák, hogy pánikbetegég. Valaki magyarázza már el, mivel jár ez, mert bár több pánikbeteget ismerek, egyik sem produkált még előttem tüneteket, de mégis annyira mondják, hogy ők bizony betegek!!

2015. jún. 21. 12:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nekem pszichotikus betegség tünete volt a pánikroham.
2015. jún. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:

Nem kamu, viszont a pánikrohamok még nem jelentenek pánikbetegséget is. Egy pánikroham lehet nagyon súlyosnak tűnő is, éreztem már úgy, mintha rögtön szívrohamot kapnék, de fél óra múlva elmúlt. Van az az összeránduló érzés a gyomorban, amikor például elvétesz egy lépcsőfokot, és az egész tested "megijed", görcsbe rándul. Én ezt érzem folyamatosan húsz percen keresztül egy roham során. Azonban a legelején nem mondhattam magam pánikbetegnek, mert tudtam, hogy ezek "csak" rohamok, később viszont gyakoribbak lettek, és ösztönösen elkezdtem rettegni az újabb rohamoktól - EZ a pánikbetegség. A pánikbeteg nem csak akkor beteg, amikor éppen rohama van, hanem folyamatosan, egyfolytában tart a következő rohamtól, néha túlzottan is retteg, ezzel csak jobban belesodorva magát a dologba. A legelső rohamaim nagyon fiatalon voltak, elalvás előtt, és utána jó ideig utáltam visszamenni a szobámba, mert folyton csak az ijesztő, halálfélelemmel járó pánikroham jutott eszembe. Nem tudom, hogy van-e alapja annak, amit most leírtam, de én így élem meg.

Van egy ismerősöm, akinek szociális szorongása van, és bár tapasztalt már pánikrohamokat, nem pánikbeteg. Nem tudom, kik "viccelődnek" ilyesmivel, hogy ez csak hisztéria, de ha egyszer éreznének olyan félelmet... Nem kívánom senkinek. Biztosan van, aki bebeszéli magának, de azt az embert nem értem - hogy lehet akarni egy ilyen borzasztó betegséget?

2015. júl. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom, hogy már ősrégi kérdés, de én is pánik beteg vagyok. Kb 11 évesen diagnosztizáltak.


NÁLAM a tünetek mellkasi nyomás, halálfélelem, kontrollálhatatlan mozgások (pl remegés, néha hadonászás), légszomj, izzadás és persze ugye a pánik. Nálam akármi kiválthatja amitől egy kicsi pánikot/félelmet is érzek.


Nem hiszti!!! Volt, hogy valamelyik tanórámon volt pánik rohamom és nem hisztiztem, ugyan úgy végig ültem az órát, aki nem figyelt, annak nem is tűnt fel, hogy nem vagyok jól.


Sokan alap pánikra/félelemre vágják rá rögtön, hogy ők bizony pánik betegek. Mostanra már divatot csináltak ebből a betegségből (is), pedig sokan nem tudják, hogy milyen is.

2020. dec. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ez azert van mert ma mar minden hulye azt mondja magara hogy panikrohama van, amikor csak kicsit izgul. A panikrohamnak igenis vannak tunetei pl. legszomj. Nekem 1x volt eletemben, nem is vagyok panikbeteg. De ismertem olyat, akinek van. Mint a depresszio: minden szir-szarra azt mondjak az emberek hogy depressziosok. De ettol meg a depresszio letezo betegseg.
2022. jún. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Hiszteria pedig nemnletezik, abban utoljara a viktorianus korban hittek.
2022. jún. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!