Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet meggyógyulni a...

Hogyan lehet meggyógyulni a pánikbetegségből?

Figyelt kérdés
Nem bírom már tovább,hogy rosszul vagyok az autóban/tömegközlekedés eszközökön,zárt termekben,még szex közben is előjön :( Rettenetesen érzem magam. Másfél éve szedek antidepresszánst 10mg-ot,le lett csökkentve a felére és nagyon durván visszajött az egész betegség,most lett új munkahelyem és nem bírok a buszra felszállni. Szerintem jogosan félek,az autóban majdnem kinyitottam az autópályán a kocsiajtót-ki akartam ugrani,nem bírtam tovább. Félek,hogy behányok a buszon de a legjobban attól félek,hogy megőrülök és szétverem a buszt,sírógörcsöt kapok és hogy szólnom kell a buszvezetőnek hogy álljon meg. Rettenet súlyos már ez a dolog :( Valami enyhítő dolog esetleg? Sose fogok meggyógyulni..
2015. jún. 21. 18:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Holnap is mennem kell dolgozni de inkább bevállaltam,hogy kelek korábban és biciklizek de azután esni fog az eső stb. Pszichológusra nincs pénzem.
2015. jún. 21. 18:41
 2/11 anonim ***** válasza:
Muszáj segítséget kérned, ha ennyire súlyos a bajod. :(
2015. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
rengeteg onkontroll , elvileg ez segit. meditacio, relaxalas, testmozgas. szedj omega 3 tablettat vagy magneziumot. en ezekkel probalkozom, van amikor segit, van amikor nem annyira. kitartas
2015. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a pszichiáterhez kell visszamenni és módosítani a gyógyszerezést. Az antidepresszánst vissza a régi adagra, és más szorongásoldó is kell. Nincs más megoldás. Ha lenne, már rég megtaláltad volna. Sose fogsz meggyógyulni, ha nem is teszed meg a szükséges lépéseket ezügyben.
2015. jún. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

En egy evig voltam panikbeteg, hasonlo tunetek de nekem foleg a metron jott elo..szedules, izzadas, azt hittem h mindenki engem bamul, nem tudok kiszallni, remeges....ugyanez a tobbi mas kozelekedesi eszkozon is.


En semmilyen gyogyszert nem szedtem ra,azt csinaltam h megkertem egy baratomat, h uljon a metroban egy masik fulkeben es nezzen engem es ha baj van akkor egyutt leszallunk igy tetsztelve h hany megallot tudok menni anelkul, h panikolnek. Eloszor kb 4 megallot sikerult, es egyre jobb lett.


A hetvegen a program az volt, hogy metrozunk a ket vegallomas kozott, gyomorideg ezerre, de egyre jobb lett es vegul elmult. Ha visszanezek az volt a baj h tulsulyos voltam es punk cuccokban jartam, szoval lefogytam es normalisan kezdtem oltozni.


Mindketto segitett:-)Azota is csak akkor hasznalok metrot ha muszaj, de semmi bajom se metron, se mas tomegkozelekdesi eszkozon, nem a kedvenceim, de 13 eve nem volt panikrohamom.


Egyebkent en felek a magassagtol, szedulok, a tenyerem is izzad ha pl:kilatoba megyunk vagy ilyesmi, szoval elmentem bungee jumpingozni, ahol kb 25 perc kellett ahhoz h vegre raszanjam magam az ugrasra, de megerte.


Mostmar a magassatol sem felek, ettol fuggetlenul egy ugras egy eletre eleg volt:-))


Szoval osszegezve: en mindig azt csinalom amitol felek. Nem kikerulom, hanem belekenyszeritem magam olyan helyzetekbe amiktol tartok, amit utalok mert nem elhetek egy eleten at gyogyszereken, kerulve mindent.


Sok sikert es kitartast:-)

2015. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Miért kellett lecsökkentened a bevált adagodat? Már túl jól voltál?

Érdekes, hogy az utóbbi időben egyre több az önkéntes gyógyszeradag csökkentő. No az ilyen hozzászólásokat kellene elolvasniuk, mielőtt belevágnak...

2015. jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kedves negyedik :) Egyébként felőlem meg is pofozhatna bárki ha ettől elmúlik kell a francnak ez az érzés. Nem magamtól csökkentettem a gyógyszert hanem az orvos utasítása szerint nem is értem honnan szedtétek..
2015. jún. 21. 20:11
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg normál adagot szedtél, jó volt ?
2015. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hát a 10mg-nál határozottan jobb volt,tudtam utazni stb,bár lehet csalóka a dolog,mert olyan munkám volt ahol esély nem volt arra hogy előjöjjön ez a dolog,közbe tanultam de az sem nagy egyetemi termekben sok emberrel,100%osnak soha nem éreztem a dolgot nem mertem volna repülőre szállni vagy külföldre menni busszal de legalább a kötelességeim el tudtam végezni
2015. jún. 21. 22:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez melyik antidepi? A terápiás adag a legtöbbnél ennél több.
2015. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!