Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy nyugodhatnék meg és...

Hogy nyugodhatnék meg és pihenhetném ki magam?

Figyelt kérdés
Nagyon pörögnek most a napjaim, elég stresszes időszakom van, sok minden összejött. Évek óta pánikbeteg vagyok, alapjába véve tudom kezelni, de ilyenkor nagyon küszködök vele. Folyamatos gyomoridegem van, megy a hasam, alig eszek, fáj a fejem, szédülök, álmos és gyenge vagyok (6-8 órákat alszok, ami nem kevés, de többhöz vagyok hozzászokva), sokszor rámtör a pánikroham, halálfélelmem van, valamiért alig merek elaludni mostanában. A problémák, amik miatt most így érzem magam, nem megszüntethetőek. Mit kezdhetnék magammal? Gyógyszerek és orvos nélkül. Amúgy jártam pszichológusnál, meg pszichiáternél is, de sose voltam vele előrébb.
2015. júl. 2. 20:46
 1/2 anonim válasza:
Nem pszichológus kell, hanem pár nyugtató szó és egy ölelés. Ha érzed, hogy nagyon félsz és bepánikolsz, akkor lélegezz nagyokat, és engedd, hogy segítsenek neked. Elég pár nyugtató szó pl "Ne aggódj, minden rendben lesz" és máris megnyugszik kicsit az ember. A haláltól meg nem kell félni, az egy tök természetes dolog, majd jön amikor jönnie kell nincs értelme ezen filózni. Fiatalok vagyunk, éljük csak az életünket és ne a halálon gondolkozzunk. Pihenj jó sokat. Nem csak te vagy fáradt hidd el. Nekem se elég 6-8 óra, nekem is legalább 9-10 óra kell ahhoz, hogy kipihenjem magam. Nincsen ezzel semmi probléma.
2015. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

igen jól teszed ha nem szedsz nyugtatókat, azok csak jobban tönkretesznek.

Bár tudom hogy valamikor csak az használ.

próbálj meg jógára járni, külömböző relaxácios technikákat elsajátitani, olyan dolgokat csinálni, lefoglalni magad ami örömöt szerez.

Valamint próbáld ki a Citromfű teát, nem lehet hozzászokni és nyugtató hatású.

2015. júl. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!