Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterhez, pszichológusho...

S. Elek kérdése:

Pszichiáterhez, pszichológushoz vagy (beutalóért) háziorvoshoz forduljak először, ha egyre kevésbé tudom kezelni a szorongásaimat, az állandó izzadást és a gyomorgörcsöt?

Figyelt kérdés
A pontos ügymenetre lennék kíváncsi, hogy megy ez mostanában, mert csak régi válaszokat találtam. A hasonló tapasztalatok is érdekelnek. 34 éves egyedülálló férfi vagyok, gyerekkorom óta gátlásos, szorongó, és ahogy idősebb lettem, a félelmeim egyáltalán nem múltak el. Sőt az utóbbi években felerősödtek, pedig régen eljöttem hazulról, a munkámból adódóan sokszor úton vagyok és sok emberrel találkozom. A gyomrom szintén kiskorom óta görcsöl, vagy szorulásom volt, vagy hasmenésem. Folyton izzadok, nemcsak nyári hőségben vagy fizikai megterheléstől, de a legkisebb stresszhelyzetekben is ömlik rólam a víz, pl. ha zavarba hoznak, ha idegenekkel kell ismerkednem, ha lekésem a buszt, ha rájövök, hogy otthon felejtettem valamit, stb. Gyerekkori vagy kamaszkori traumám nem volt, bár úgy hallottam, az is elég, ha az ember véletlenül rányit a szüleire vagy ha csúfolják az iskolában az alfahím osztálytársai. Ilyenek velem is történtek, de kivel nem? És ma is vannak problémáim, pl. adósságaim vannak, stresszes a munkám, nem vagyok elégedett a testemmel, nincs barátnőm. De ezek is előfordulnak bárkivel, a többi ember mintha mégis kiegyensúlyozottabb lenne körülöttem. Tudom, vidékre kell költözni, meditálni, diétázni, jógázni, sportolni (régen fociztam, most nincs rá alkalmam), de szerintem szakemberre is szükségem van. Kérlek, segítsetek, hogy mi a teendő és van-e egyáltalán megoldás?

2015. júl. 3. 22:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

TB-s pszichiáterhez úgy tudsz elmenni, hogy megnézed a közeli kórházban mikor van nyitvatartás a pszichiátria ambuláns részén, bemész, kérsz időpontot és visszamész az időpontra. Az orvos pedig kikérdez, felír egy gyógyszert és mehetsz Isten hírével.


Szerintem nem érdemes ezzel próbálkozni.


Én a helyedben keresnék egy olyan pszichiátert, aki pszichoterápiával is foglalkozik (mint a pszichológusok) és nem ír fel agyba főbe gyógyszereket, csak ha muszáj.


Egyébként maga az antidepresszáns nem okoz függőséget. A nyugtatók és altatók azok, amikkel vigyázni kell mert egy idő után nehezen lehet őket elhagyni.

2015. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha Te kezdenél privát beszélgetést, úgy könnyebb eligazodnom az üzeneteken.
2015. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

A 11. hozzászóláshoz és persze minden későbbi válaszolónak: pszichiáter esetén magánpszichiáterre gondoltál? Mert arra sajnos nincs egyetlen fillérem se, nemhogy megtakarításaim lennének, helyette úszom az adósságokban. Legfeljebb ha valami megfizethető árú szakemberről van szó. Mondjuk 5000 forint egy alkalom és akkor koplalok és nem veszek BKV-bérletet...


De akár TB-s, akár magánrendelés, kérlek, írjatok konkrét nevet, kerületet, saját vagy ismerőstől hallott tapasztalatokat, mert tudom, a Google a barátom, de Budapesten több száz pszichiátert dob ki a kereső, árat persze nem írnak, de mindegyik a legjobbnak hirdeti magát.

2015. júl. 4. 15:22
 14/23 anonim ***** válasza:
Én a pszichológust javasolám, nézz utána a neten, hogy milyen mellékhatásai vannak az antidepresszánsoknak...stb
2015. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Oké, de milyen pszichológust? Állami vagy magán? (Utóbbira nincs pénzem)

Konkrét pszichológust ismersz? A net tele van velük, de így látatlanba nem látok köztük különbséget...

2015. júl. 4. 17:44
 16/23 anonim ***** válasza:
Nem ismerek,de írj nekik uzenetet, vagy találkozz, majd te úgyis levonod, hogy neked ki a jó. Lehet az a pszichológus, aki másnak segít, az neked nem fog. És aki másnak nem igazán, az neked fog tudni.
2015. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Magánpszichológushoz éri meg sajnos menni. TB-s nagyon nincs, mert kevés van belőlük és a fekvőbetegeket sem tudják rendesen ellátni.


A magánrendelés pedig 8 rugónál kezdődik / alkalom.

2015. júl. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
8 ezer nekem nagyon sok, ahogy írtam is, egyáltalán nincs pénzem. És úgy képzelem el, hogy nem 2-3 alkalomról lenne szó... Már kérni sem tudok senkitől. Ezek szerint ennyi, nincs más megoldás? :(
2015. júl. 4. 23:42
 19/23 anonim ***** válasza:
Írj rám. Megpróbálok segíteni, pszichológiát tanulok.
2015. júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Az ingyenes megoldást, elküldtem már az este 22.45 kor priviben

Jó lehet ez csak hosszabb távon hat, mint dilibogyó amit orvos ad. De viszont semmiféle káros hatása nincs

2015. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!