Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterhez, pszichológusho...

S. Elek kérdése:

Pszichiáterhez, pszichológushoz vagy (beutalóért) háziorvoshoz forduljak először, ha egyre kevésbé tudom kezelni a szorongásaimat, az állandó izzadást és a gyomorgörcsöt?

Figyelt kérdés
A pontos ügymenetre lennék kíváncsi, hogy megy ez mostanában, mert csak régi válaszokat találtam. A hasonló tapasztalatok is érdekelnek. 34 éves egyedülálló férfi vagyok, gyerekkorom óta gátlásos, szorongó, és ahogy idősebb lettem, a félelmeim egyáltalán nem múltak el. Sőt az utóbbi években felerősödtek, pedig régen eljöttem hazulról, a munkámból adódóan sokszor úton vagyok és sok emberrel találkozom. A gyomrom szintén kiskorom óta görcsöl, vagy szorulásom volt, vagy hasmenésem. Folyton izzadok, nemcsak nyári hőségben vagy fizikai megterheléstől, de a legkisebb stresszhelyzetekben is ömlik rólam a víz, pl. ha zavarba hoznak, ha idegenekkel kell ismerkednem, ha lekésem a buszt, ha rájövök, hogy otthon felejtettem valamit, stb. Gyerekkori vagy kamaszkori traumám nem volt, bár úgy hallottam, az is elég, ha az ember véletlenül rányit a szüleire vagy ha csúfolják az iskolában az alfahím osztálytársai. Ilyenek velem is történtek, de kivel nem? És ma is vannak problémáim, pl. adósságaim vannak, stresszes a munkám, nem vagyok elégedett a testemmel, nincs barátnőm. De ezek is előfordulnak bárkivel, a többi ember mintha mégis kiegyensúlyozottabb lenne körülöttem. Tudom, vidékre kell költözni, meditálni, diétázni, jógázni, sportolni (régen fociztam, most nincs rá alkalmam), de szerintem szakemberre is szükségem van. Kérlek, segítsetek, hogy mi a teendő és van-e egyáltalán megoldás?

2015. júl. 3. 22:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, lehet megkövezel, de nekem a gyógyszer bevált szorongásra, igaz másfajta pszichoszomatikus tüneteim voltak mint neked, de jelentősen enyhítette, mióta szedem kb. 2,5 éve. Citalopram 20 mg (Sandoz). Szerintem odamehetsz úgy, hogy kéred a pszichiátrián, hogy azt írják fel, mert hallottad hogy másnak bevált.

A másik ami segít a szorongásos adottságom elviselésében, az a hitem Istenben. Istenhit nélkül nem bírnám ki azt, amit az „átlagember”, vagyis aki nem szorongó.

Nagyon sokat segíthet még mozgás, pl. heti 2-3 alkalommal a futás/kocogás, vagy más sport, kiegyensúlyozottabbá tesz, jobb lesz a közérzeted!

2015. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Szerintem odamehetsz úgy, hogy kéred a pszichiátrián, hogy azt írják fel, mert hallottad hogy másnak bevált."


Szerintem pedig véletlenül se kérd, mert úgysem adnák, minden embernek más gyógyszer kell. Az, hogy neked bevált, lehet neki nem fog, mivel másak a biokémiai működések az agyában.

2015. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nekem bevált szorongásra a Citalopram. Egy mellékhatását tapasztalom, hogy fáradékonyabb vagyok. Azt mondják, nem durva gyógyszer. Hatásmechanizmusa itt olvasható:

[link]


Másik mellékhatása, hogy ha szuicid gondolatai vannak valakinek, felerősítheti (főleg gondolom a hozzászokás idején)!

2-3 hét szedési idő után várható a hatás kifejtése.

2015. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!