Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan találjak motivációt,...

Hogyan találjak motivációt, ha egyszer mindenem megvan, mindent készen kapok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. Egy ideje nagyon tétlen életet élek, és sehova sem fejlődöm. Depressziós is voltam, és szerintem még most is az vagyok. Nem érzem az élet ízét, nem örülök annyira dolgoknak, nem ragad magával annyira egy szép lány, mint régebben. Emlékszem az érzésre, de nem érzem át azt. Mintha mindig ott lenne egy árnyék az életemen, ami nyomna.


Sokat gondolkoztam ennek az okán, és arra jutottam, hogy azért lehet ez, mert nincsenek valódi tétek és kockázatok az életemben. Olyan helyre születtem, hogy egyszerűen nincsenek valódi gondjaim. Nem kell tartanom nagyon semmitől. És szinte mindent megkapok vagy meg tudok szerezni. (A legfontosabbat, amire nagyon régóta vágyok viszont eddig még nem: egy barátnőt magam mellé.)


Próbálok továbblépni, de valahogy mindig komolytalanságba fullad. Mindig azt érzem, hogy még van időm, nem kell semmitől tartanom, nem baj, ha nem haladok. Nehezen tudom leírni, milyen érzés ilyennek lenni, de kicsit talán olyan, mintha az lenne a fejemben, hogy kb. 30 éves koromig meg fogok halni, és addig valahogy el kell töltenem az időt. Valamibe belefáradtam. Úgy érzem, középiskola óta nem vagyok önmagam, szerepeket játszok, nem a saját vágyaimat követem, hanem valami mást. Igazából kisgyerekkorom óta nem voltam igazán boldog, igazán "én", vagyis önmagam. Azt hiszem, azért érzem ezt a nagy apátiát, mert túlságosan belefásultam, és már nem igazán hiszek benne, hogy ez változni fog. Nem akartam, hogy ilyenné alakuljon a személyiségem, de most már ilyenné alakult, és úgy érzem, innentől kezdve nincs értelme annak, hogy éljek, tehát lébecolok, aztán előbb-utóbb majd vége lesz. De nem szállok be a meccsbe, nem fogadom el azokat a feltételeket, amiket az élet kínált. Talán az a probléma, hogy nem tanultam meg elégé harcolni...


Mit gondoltok? Mit tanácsoltok?


2015. júl. 13. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem minden embernek eljön az életében egy olyan mélypont, amikor nem érzi jól magát. Minden embernek magában kell elhatároznia, hogy változtatni akar az életén. Anélkül sajnos nem fog menni. Rövid az élet, repülnek az évek, nem szabad feladni egy pillanatra sem. Ha nincs semmi az életedben, ami kihívást hoz elő, csináld azt, amit a legjobban szeretsz. Tűzz ki célokat magad elé... Keress egy lányt, lehet, hogy nem az első lesz az igazi, de ha szánsz rá időt és energiát, biztos meg fogod találni azt, aki hozzád való. Én a férjemet interneten ismertem meg, igaz ez nagyon ritka dolog, kétszáz km-re lakott tőlem. De amint látod, ez nem volt akadály. A lehetőségek akkorák, mint a tenger... te szabod meg a határt... és igen, jól írtad, van még időd! A halálra meg ne gondolj, mert az élet csodálatos dolgokat tartogat, amire érdemes odafigyelni. Ezek pedig olyan apróságok lehetnek, amiket eddig észre sem vettél, de ott vannak melletted. Fedezd fel az életet másképp, mint ahogy eddig tetted. Lásd meg a jót. Remélem segítettem ezzel a pár sorral :)
2015. júl. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem egy provokatív kérdés, de hogy lehet célt kitűzni, ha az a cél egyszerűen nem érdekel? A kérdező leírta az elmúlt cca. 10 évemet. Nem tudom, hogy kell akarni azt, amit nem akarok, de tudom, hogy jó lenne és a hasznomra válna. A pszichoterápia feltétele is az, hogy akarni kell a változást, de nem megy. Nem azért, mert nem hiszem, hogy tudna jobb lenni, vagy nem hiszem, hogy megéri, egyszerűen hiányzik bennem az akarat. Enélkül meg egyetlen szakember sem tud segíteni.
2015. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!