Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút ebből a pánikbetegség...

Van kiút ebből a pánikbetegségből?

Figyelt kérdés
Körülbelül két éve kezdődött nálam a dolog. A dolog lényege, hogy félek messzebbre vagy ismeretlen helyre menni. Ez nagyon sok mindenben gátol pl. egy munkavállalásnál is. Ott is okozott már problémát ez a helyzet mert nem tudtam megszokni a környezetet. Már azt is észrevettem, hogy pl. egy IC vonaton kellemetlen utazni számomra egy fajta bezártság érzetem van. De a legnagyobb gondot ez az utazással kapcsolatos dolog jelenti, hogy képtelen vagyok elmenni távolabbi helyekre (ez akár lehet csak pl. 60 km is), mert azt érzem, hogy otthon jó a megszokott környezetben. Ilyenkor elkezd fájni a gyomrom, a torkomban gombócot érzek. Nem tudom mit tegyek mert pár éve abszolút nem volt ilyen gondom és szeretnék újra a régi lenni.
2015. júl. 31. 22:20
 1/8 anonim válasza:

Ezt jó lenne tudni.

Én úgy hallottam,úgy hogy mikor jönnek a tünetek pl hányni kell akkor azt kell mondani magunkban hogy úgy sem fogok hányni.


18/L (5 éve pánikbeteg)

2015. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

1.vagyok még ezt ajánlották:


[link]

2015. júl. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 evimeri ***** válasza:
Szia! Én pánik beteg vagyok 17 éve. A tüneteid alapján ez még szerintem nem pánikbetegség, inkább valami szorongás féle. Egy valamit biztosan tudok, a gyógyszerek csak kezelni tudnak minden betegséget, de gyógyítani nem fognak. A saját fejedben kell rendet tenned, ha ez nem megy ezer orvos sem fog rajtad segíteni. Azért, ha nagyon gázos a helyzeted fordulj orvoshoz.
2015. aug. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Volt aki javasolta a jógát meg természetes dolgokat. Azokkal lehet valamit elérni?
2015. aug. 1. 10:29
 5/8 anonim válasza:
Azzal nem hagyjad a jógát.
2015. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Agora fóbia. Ne szégyellj elmenni vele orvoshoz. Gyógyítható. A gyógyszerekkel először letompítják a rosszulléteidet, és elkezdik termeltetni a szervezeteddel azt a bizonos anyagot, amit most nem termel. Ostobaság azt mondani, hogy a gyógyszerek nem hatnak. Igenis hatnak, de nem varázsszerűen. Türelemmel, a kellemetlenségek csökkentésével időt nyersz. És az agyad is tud ez idő alatt gyógyulni. Sokan nem szedik rendesen, korábban abbahagyják a gyógyszer szedését, aztán visszaesnek. És a gyógyszert meg az orvost szidják.
2015. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is pont az agorafóbiára gyanakodtam de nem akartam rögtön itt felállítani magamnak a diagnózist. Tudom, hogy türelem kell hozzá, de muszáj lenne dolgoznom távolabb és gyors segítség kellene.
2015. aug. 1. 20:41
 8/8 anonim válasza:

Ez nem pánikbetegség, hanem szorongás. Az agóra fóbia is, mint minden fóbia irreális félelem, szorongás.

Először is racionalizáld a félelmed, mi az konkrétan, amitől félsz, mennyire valós, esetleg történt e korábban valami amiatt így reagálsz. Tudatosítsd magadban, hogy a félelmed irracionális. Gondold végig mi a legrosszabb, ami történhet. Kezdj el kisebb utakra menni, menj másik boltba -ahol még nem jártál- vásárolni. Írhatsz egy listát is, mik azok a dolgok helyzetek, amik szorongással töltenek el. A legkevésbé félelmetes legyen legelöl, a legrosszabb a végén. Kezd az elsővel, képzeld el a helyzetet, képzeld el, hogy ott vagy, de élénken, mintha valóban ott lennél. Most képzeld el, hogy nézz körül, mi a félelmetes benne, próbáld meglátni, hogy valójában nincs mitől félned. És most képzeld el, hogy ott vagy abban a helyzetben félelem nélkül. Pl a vonaton utazol, közben zenét hallgatsz, vagy könyvet olvasol, és nyugodt vagy. Ezt addig játszd fejben, amíg már félelem nélkül tudsz gondolni rá. Ha ez meg van, menj és tedd is meg, közben végig gondolj arra, hogy az elképzelt szituban milyen nyugodt voltál. Nem biztos, hogy elsőre menni fog, de gyakorold, mondogasd magadban, hogy nincs baj, nincs mitől félni. Ha sikerül, akkor tedd meg ugyanezt a listád második pontjával, és igy tovább, amíg a végére érsz.


Van egy légzés technika, ami ugyan pánikrohamokra ajánlanak, de szerintem a szorongás és a pánik között, azért van némi hasonlóság, tehát beválhat neked is. Baromi egyszerű, bár amikor éppen rohamod van nem könnyű a légzésedre figyelni, ezért eleinte nehezebb lesz, de megéri. A lényege, hogy a pánikrohamot a hiperventilláció (felgyorsult légzés) okozza, ez váltja ki gyors szívverést és az összes többi tünetet. Tehát, ha a légzésedet lassítani tudod elmúlik a roham. LASSAN belégzés, közben számolsz: be, 2, 3, 4, kilégzés: ki, 2,3,4,5 kis szünet és elölről. Nem elírás, a kilégzés eggyel hosszabb. Mint mondtam roham közben elég nehéz légzésre figyelni, ezért érdemes a gyakorolni, akkor is, amikor nyugi van. A másik dolog: a pánikroham a fejedben keletkezik, akinek volt már az tudja, milyen érzés, azt, hogy meg fogsz halni, hogy nincs segítség te beszéled be magadnak, akármilyen hülyén is hangzik. Emlékezz vissza miket gondolsz, amikor épp pánikrohamod van. Na, most ahogy ezt el tudod hitetni magaddal, el tudod az ellenkezőjét is. Mondogasd magadnak, hogy nem lesz baj, mindjárt elmúlik. Nekem az segített sokat, ha arra gondoltam, hogy volt ilyen már máskor is, akkor sem haltam bele, nem történt semmi rossz, elmúlt. Ne hajtogasd magadban, hogy úristen rosszul vagyok, mi lesz velem, itt a vég. Nincs itt, és képes vagy megállítani, kis rutinnal már megelőzni is. Ha érzed, hogy kerülget a roham azonnal kezd el a légzés technikát és tudatosan nyugtasd magad közben. "Mellékhatásként" magabiztosabb leszel, ha tapasztalod, hogy nem a roham uralkodik fölötted, hanem képes vagy te irányítani azt, és ez nagyon sok erőt ad.

2015. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!