Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás! Ebből mi a kiút?

Szorongás! Ebből mi a kiút?

Figyelt kérdés
3 éve végeztem az iskolával és azóta nem dolgozom sehol, csak alkalmi munkákat végzek. Nagyon erős szorongásaim vannak. 15 orvosnál jártam ebből 6 pszichiáter. Nem hiszek már a pszichiátriában, mert nem vezetett sehova! Nem birok sorban állni, kerülöm a szereplést, majdhogynem elájulok ilyenkor és teljesen görcsössé válok, ömlik rólam a víz, a szívem kiugrik. Ehhez a betegséghez kapcsolódó testi tünetek is megvannak bőven. Mit tudnék tenni? Nagyon de nagyon elegem van ebből a sz.rból! Mindig új dolgok jönnek. Most az a legújabb, hogy nem birok leülni enni az asztalhoz úgy hogyha többen vannak. Olyan érzés mintha lefordulnék a székről, szédülök, izzadok stb stb.. Van valami megoldás? Mert én évek óta keresem, de nem találom..

2015. aug. 3. 13:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pszichológusnál voltál?
2015. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem látom értelmét. Az is csak arra megy, hogy lehúzzon jó sok lóvéval és semmit nem ér. Kérdezősködik én meg válaszolok és idióta tanácsokat osztogat amivel kb a s.ggem törölhetem ki
2015. aug. 3. 14:30
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért egy kognitív viselkedésterápiát (vagy hasonlót) érdemes lenne megpróbálni, úgy olvastam, hogy a szociális fóbiára és ahhoz hasonló tünetekre nagyon jó, csak hát egy ideig eltart, míg lelkileg eljutsz oda (nem azonnal következik be, hanem azért jópár beszélgetési alkalom kell hozzá)
2015. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Nem látom értelmét. Az is csak arra megy, hogy lehúzzon jó sok lóvéval és semmit nem ér. Kérdezősködik én meg válaszolok és idióta tanácsokat osztogat amivel kb a s.ggem törölhetem ki"


Ezt mégis honnan veszed? Voltál már egynél is?

A szorongással pont, hogy nem pszichiáterhez, hanem pszichológushoz kell menni, egy jó pszichológus nagyon sokat ér, nagyon sokat tud enyhíteni, javítani a szorongáson. Évek óta keresed a megoldást, de egy előítélet miatt nem próbálod ki a -talán a leghatékonyabb- lehetőséget?

Persze nem 1 alkalom után kell várni a változást, egy súlyos esetnél 1-2-3 év is lehet, de meg lehet oldani. Szerintem keress egy jó pszichológust (ajánlhatok is ha szeretnéd), és menj el.

2015. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30 évg kerestem a megoldást hasonlóan mint Te most. Végül megtaláltam, és már nincsenek gátlásaim, 40 év után Én is boldog vagyok! Nem a kisdolgokban rejlik a boldogság, hanem a szabadságban. A lélek szabadságában! priviben beszélgethetünk
2015. aug. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
1-2-3 év? Az rengeteg idő. Ahhoz szerintem nem sok embernek lenne türelme, pláne úgy, hogy nem is biztos a siker. Ja meg egy két három év alatt bődületesen sok pénzt levennének rólam. A pszichológusok és pszichiáterek fejős tehénnek nézik a pácienst és nem érdekli őket a gyógyulás. Ez egy jó üzlet. Tisztelet a kivételnek!
2015. aug. 3. 17:03
 7/14 A kérdező kommentje:
A gyógyszer pedig még nagyobb átverés és hatalmas bevétel egyeseknek. Személyes tapasztalattal is alá tudom támasztani. Szedtem Floxetet, Cipralexet meg még valamit csak nem jut eszembe a neve. Mind1 az is ugyanolyan ssri volt. Mintha szőlőcukrot szedtem volna. Semmi hatás! Még mellékhatás sem. Szedtem Anafranilt, az egy kicsit más volt. Az idő alatt sokkal jobban voltam, azért hagytam abba, mert 0 volt tőle a libidóm. Rivotrilt szedek amúgy. Az ér valamit. Tudom, hogy nem jó, de legalább pár óráig hat
2015. aug. 3. 17:12
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas ahogy a pszichológusokról beszélsz!!

1. Ők nem adnak gyógyszereket, azok csak a pszichiáterek.

2. Nem nézik fejős teheneknek az embert, a jobbak nem, és igenis nekik az a lényeg, hogy meggyógyuljon a páciens, de honnan is tudnád, ha egynél sem voltál.

3. 1-2-3 év a teljes gyógyulás a súlyos esetekben, javulást már 1 hónap után is észlelhetsz, de mellesleg ha 15 év alatt nem gyógyultál meg és volt türelmed, akkor 1-2 évre már nincs? Vagy hogy is megy ez? Most meggyógyulni szeretnél vagy mit? Mert a gyógyulás nem megy egyik napról a másikra, olyan megoldást nem fogsz találni.

Nekem édesanyám, nagymamám, nagybátyám is pszichológus, tudom, milyen sikereket értek el, tudom mennyit foglalkoznak otthon a páciensek dolgaival, anya folyamatosan telefonál a betegekkel, nyaralás közben is, mert épp rossz passzban vannak és tanács vagy csak egy kiadós beszelgetés kell nekik. Nyaralunk és van, hogy 1,5 órát beszél egy emberrel, nem mondja neki, hogy bocsi nyaralok, nem érek rá, mindenkit megpróbál heti 1x legalább látni, ha épp le kell mondania valakit vagy nem jó valakinek, akkor bemegy este 8-ra is, hogy ne maradjon el egy alkalom sem. Szóval amíg egy pszichológusnál sem voltál, addig ne itélkezz, főleg ne szapuld őket.

2015. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem úgy kellene felfognod, hogy "lehúznak pénzzel", hanem hogy befektetsz, áldozol azért, hogy valamit tegyél magadért, a jövődért...

Írod, hogy "nem garantált", ha nem kezded el, akkor biztosan nem.

2015. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
gondoltam hogy közöd van a pszichológusokhoz és azért véded őket. Leírtam azt is, hogy tisztelet a kivételnek!. Szóval írhatnám, hogy tisztelet nektek, azok után amiket leírtál. Egyébként voltam pszichológusnál és azt mondta a 4. Látogatás után, hogy nem tud segíteni, keressek fel egy pszichiátert, mert gyógyszeres kezelésre van szükségem. Olyat pedig, hogy 15 éve szenvedek vele, nem írtam. 2009 óta vagyok ebben az állapotban
2015. aug. 3. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!