Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre többet gondolkozom...

Egyre többet gondolkozom azon, hogy lehet személyiségzavarom van (? , lent)

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom eldönteni,olvasgattam többféle személyiségzavarró is. Öngyilkosságra,kárt tenni magamban ugyan hajlamos nem vagyok,de sokszor megfordul a fejemben. Egyik pillanatban még boldog vagyok,stresszmentes,másikban pedig lelkileg a poklok,poklát járom.3-4hete folyamatosan sírok. Általában a szomorúságtól,de egyszer-kétszer a boldogságtól is sírva fakadtam. Jövőképem viszonylag rendben van,eltudom magam képzelni,a szép házamban,férjemmel,gyerekeimmel. Legtöbbször a jövőmhöz pozitívan állok hozzá,bár ez sincs mindig így. Viszonylag sok olyan ember van a környezetemben akit egyszerre szeretek is,de utálom is. Írtózom a tömegtől,az emberektől. Bár szeretek új embereket ismerni meg,ha olyan kedvem van. Önképem nem egészen tiszta,van,hogy megvagyok elégedve,a testemmel,az arcommal legtöbbször nem igazán,de van,hogy az is szépnek látom. Jelenleg úgy vagyok,hogy már 1hónapja nem mozdultam ki itthonról,valahogy az a néhány barátom társaságához sincs kedvem.

Tényleg fogalmam sincs,hogy most akkor mi is ez,de köszönöm,ha végigolvastad és segítőkész válaszra is méltatsz.

16L



2015. aug. 6. 20:21
 1/6 anonim válasza:
Nem személyiségzavar, ennyi biztos. Többet nem tudok.
2015. aug. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy átlagos kamasznak tűnsz, akinek megvan a maga baja és hangulatingadozása. Ha már kinőttél ebből a korból és továbbra is így ingadozik az érzelmi világod, akkor lehet aggódni. De nekem teljesen normálisnak tűnik amit írsz, a kamaszkorban vannak ilyenek, egyáltalán nem könnyű időszak. Az identitás keresés, a hormonok, a szexualitás felfedezése mind nehéz dolog. Most ismered meg a világot igazán és néha nagyon érthetetlennek ijesztőnek és sötétnek tűnhet. Rá kell jönnöd, hogy az érzelmeid már vegyesek, nem olyan tiszták mint gyerek korodban és arra is hogy a világ mennyire elkeserítő tud lenni. De közben megtapasztalod a dolgok jó oldalát és talán sosem élhetsz át olyan szélsőségesen boldog érzéseket, mint ebben az időszakban (meg persze ott vannak a negatívak is, amik elég csúnya fantáziákat generálhatnak halálról, elmúlásról, önbántásról, mások bántásáról).

Ha mégis úgy éreznéd lelki támaszra van szükséged fordul barátokhoz, családhoz, vagy ha szeretnéd elmehetsz akár pszichológushoz is de szerintem nem szorulsz rá. Legalábbis csak az alapján amit írtál. Szerintem semmi baj nincs veled :)

2015. aug. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2015. aug. 6. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Kamaszkorban ez viszonylag természetes. A személyiség ilyenkor még drasztikusan alakul, formálódik. Ha 18 éves korod után is ezt tapasztalod, akkor érdemes foglalkozni a témával. (Az emberek túlnyomó része egyébként szenved kisebb-nagyobb mértékű személyiségzavarban, anélkül, hogy ennek tudatában lenne.)
2015. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
22 éves leszek lassan, nem teljesen, de hasonló problémákkal küzdök, sajnos a kapcsolatom is ráment, egyszer kedves voltam párommal, aztán nem szándékosan, de megbántott és mindennek elhordtam. Mára szakítottunk. Sajnos mindig egyedül voltam, nem voltak barátaim, most sincsenek, valahogy kerültek engem az emberek mindig, most sincs ez sokkal másképp, annyi hogy a hülyeségemre vevők, de csak addig vannak körülöttem, amíg a helyzet adja utána el vagyok felejtve... Ő volt az egyetlen akibe megbíztam, és egy kis rossz is kiváltotta belőlem a démont.. nincs jövőképem, öngyilkosságra egyre gyakrabban gondolok, és sajnos fenyegettem is vele páromat, úgy érzem sosem fog megbocsátani már nekem, és ez nyomja a lelkem, sajnos ő nem volt türelmes hozzám.. Mára már annyi jövőképem van, hogy egyedül leszek, nem akarok már senkit tönkretenni a bolondságommal... Nem tudom mi bajom van, lehet hogy csak a magány, meg a múlt csesztet... Én is sokszor érzem azt, hogy személyiségzavarom lehet, mert pillanatok alatt megváltozik a hangulatom... Párom azt mondta menjek el orvoshoz, de sajnos nincs lehetőségem rá munka miatt és pénz miatt... Próbálom helyretenni, de már egy apró rosszat is kapok akkor teljesen végem...
2015. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Előző vagyok, csak azt tudom tanácsolni, hogy próbáld mielőbb rendbetenni ezt magadban, mert te is úgy járhatsz, mint én.. Ha szeretnéd, akkor beszélhetünk erről privátban...
2015. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!