Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevagyok dilizve? Vagy csak...

Bevagyok dilizve? Vagy csak ennyire szeretem őket?

Figyelt kérdés

12 eves korom óta nagyon érzékeny vagyok a szüleimre vagyis féletem őket.

De ebből ők semmit nem éreznek mert nem mondom,ha itthon vagyok boldog,aranyos,segítőkész tini vagyok!

Viszont ha iskolaba vagyok es nem beszelek veluk 4-5 oran keresztul kezdek aggodni mi lehet otthon. ( nem-e van bajuk)

Mentők hangjától fraszt kapok,azonnal vagy 1 ora mulva felhivom oket ( persze csak ezert hogy nem e kernek valamit a boltbol ha megyek haza,mert nekik nem mondom meg hogy felek milesz)



2015. aug. 10. 21:32
 1/8 A kérdező kommentje:
14/l voltam
2015. aug. 10. 21:34
 2/8 anonim válasza:
Aranyos :) nem mindenki van ennyire jóban a szüleivel. Bár egy kicsit lehet beteges...
2015. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam :D Tökre féltem, hogy korán elveszítem őket. De aztán az ember felnő, és valahogy belátja, hogy kár ilyeneken gondolkodni.
2015. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Történt veled/velük/valakivel a környezetedben valami, ami kiválthatta azt, hogy ennyire félj attól, hogy elhagynak(nyilván nem szándékosan) és magadra maradsz? Valami ami kiváltotta a biztonságérzet eltűnését. Mert ez nagyon úgy hangzik, mintha a háttérben lett volna valami, amire te érzelmileg így reagáltál akár tudattalanul. Ha gőzöd sincs róla, akkor esetleg meg lehet próbálkozni egy pszichológussal, ő segíthet felderíteni az okot/okokat.

De semmikép se vagy dilis, bár nyilván ez nem egy normális állapot most. De ettől még nem vagy dilis.

2015. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos apukam szivinfartust kapott de mar jol van semi baja
2015. aug. 10. 22:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdemes volna foglalkoznod ezzel a dologgal, akkor is ha már minden rendben, mert láthatóan nyomaszt. Beszélgess erről másokkal, fejezd ki az érzéseidet és néha talán magadat is megfogod lepni azzal, hogy mit fogalmazol meg. De lehet hogy minden ilyen koncentráció nélkül is egyszerűen feldolgozódik majd idővel, ahogy felnősz. Egy idő után valahogy biztos feloldódik majd ez a dolog és te tovább tudsz lépni. Ha foglalkozol is vele az valószínűleg meggyorsítja. De amit most érzel az egy természetes ösztönös és érthető reakció.
2015. aug. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat.

Citromfű teat keztem inni amiben birok

2015. aug. 11. 23:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne pszichológushoz menni vele, mert

1) rá fog menni az idegrendszered

2) anyádék idegrendszere is rá fog menni

Szerencsére ez egy olyan baj, ami viszonylag könnyen kezelhető, nem kell gyógyszerezni vagy ilyesmi, és utána mindenkinek jobb lesz, hidd el :)

2015. aug. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!