Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám feledékeny. 50 éves....

Anyám feledékeny. 50 éves. Legalábbis azt szokta elfelejteni, hogy mit hová tett és ebből azt hozza ki, hogy apám vette el. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Anyám sokszor elfelejti, hogy mit hová rakott és ebből mindig azt hozza ki, hogy fater vette el a cuccait, pedig csak elfelejti hogy hová tette (itt jegyzem meg, hogy mindig elpakolja, eldugja valahová pl a kulcsát, iratokat). Gyakran megtalálja, vagy segítünk neki megkeresni, de mindig azt hiszi, hogy összesküdtünk ellene, legfőképp apám. Volt hogy a szekrényben egyik cipőjében találtuk meg a két hónapja eltűnt kulcsát. Szóval nem állandóan, de hetente előfordul, akár többször is. Normális ez a feledékenység, úgy értem korral jár? Esetleg a változó kor miatt van?
2008. szept. 6. 22:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ám az is, hogy nagy stresszben él Anyukád mostanában, vagy sokat idegeskedik vagy szomorkodik. Nekem 31 évesen volt ilyen a stressztől és én is a páromat vádoltam hogy ő rakta el a cuccaimat. Azt is elfelejtettem hogy mit mondtam vagy hogy már voltunk valahol azelőtt is pl. pár nappal korábban. Ez olyan szellemi kifáradás dolog volt, pihentem és elmúlt. Szóval azt akarom mondani, a depresszió tünete is lehet vagy a sok idegeskedéstől.
2008. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
igen szerintem is inkább, szóval, mert ha nem vitázunk itthon és nem marjuk egymást, akkor minden okés ...
2008. szept. 8. 11:04
 13/15 A kérdező kommentje:
és hogy pihented ki magadat? mi az, ami segített? mit csináltál? köszi a válaszokat!
2008. szept. 8. 15:58
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamam Alzheimer-koros, o eloszor a szavakat kezdte egyre inkabb elfelejteni. Szerintem vigyetek el anyukadat orvoshoz minel elobb, mert nem gyogyithato, de lassithato folyamat.
2008. szept. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az én anyám is feledékeny, de az üldözési mánia szerncsére nem jellemző rá. Ő mindent a kismanókra fog, hogy biztos azok pakolták el a cuccait. :D

Cavingtont és Ginko Bilboát szed rá, ez utóbbi pár ezer forint, és DM-ben, Rossmannban, drogériákban kapható.

2009. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!