Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez az érzés minek lehet a...

Ez az érzés minek lehet a következménye?

Figyelt kérdés
Szóval, először is, már nem aludtam ki magam rendesen 3 hete, mindig hajnalban jártam. És eszembe jutottak gyerekkori traumák, és kényszercselekvéssel próbálom őket feldolgozni, tudom, hogy ez nem helyes, de odáig fajult a dolog, hogy tárgyakhoz többször kellett nyúlnom, vagy addig kellett valamire gondolnom, ameddig nem jutott el, hogy oké most már jó, vagy egy bizonyos gondolat nem jutott el. De ez már a kimerültség tetőfokáig vitt, ugyanis most olyan fura minden, bármihez érek, olyan elidegenülést érzek, vagy hozzám ér véletlenül a ruhám vége, vagy a kezemhez a fülhallgató, olyan fura, idegesít, érzékeny vagyok rá. És a tárgyakat is többször meg kell fogdosnom, hogy oké most már jó, úgy érzem őket, mint ezelőtt. Ez mitől van? Ez már az idegösszeroppanás? A kényszergondolatokat próbálom szabályozni, ugyanis múltéjszaka picivel hamarabb mentem, és jó volt. Egyébként, ha társaságban vagyok, az ilyen ritkán fordul elő.

2015. aug. 17. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Pihend jol kimagad
2015. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ez lehet emiatt? Vagy ez már teljesen beteges?
2015. aug. 17. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérj egy vizsgálatot a pszichiátrián, nem idegösszeroppanás, olyan nincs, de lehet kimerültség, vagy kezdődő mániás depresszió. Jobb utánajárni.
2015. aug. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miből gondolod a mániás depressziót?
2015. aug. 17. 23:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Te írtad, tipikus tünet:


"kényszercselekvéssel próbálom őket feldolgozni, tudom, hogy ez nem helyes, de odáig fajult a dolog, hogy tárgyakhoz többször kellett nyúlnom, vagy addig kellett valamire gondolnom, ameddig nem jutott el, hogy oké most már jó, vagy egy bizonyos gondolat nem jutott el"

2015. aug. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én már inkább akkor OCD-t mondanék. A bipolárisról azt tudom, hogy egyszer nagyon levertek, aztán pedig hirtelen "boldogok", fel vannak pörögve, és mindenre mosolyognak, ez félévente változik náluk.
2015. aug. 17. 23:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Én bipoláris depressziós vagyok. Ha az emberek iránt is érzel elidegenedést, akkor az lehet a depresszió jele. De ez nálad semmiképpen nem bipoláris depresszió, hanem inkább krónikus. Ha az emberek iránt nem érzed ezt, akkor szinte biztos, hogy nem depresszió.


"A bipolárisról azt tudom, hogy egyszer nagyon levertek, aztán pedig hirtelen "boldogok", fel vannak pörögve, és mindenre mosolyognak, ez félévente változik náluk."


Nagyon durván leegyszerűsítve igaz csak. Az nem igaz, hogy félévente váltogatják egymást a periódusok. Jellemzőbb a pár napostól 1-2 hétig tartó periódus, nekem most kb. hetente változik. Az igaz, hogy a jó és a rossz periódusok hirtelen váltják egymást, de ezek nem mindig "boldogok" vagy nagyon levertek. Van olyan, hogy az átlagos közérzet számít jónak, és ritkán, szerencsés esetben, hogy az átlagos közérzet számít rossznak.

2015. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom...ez szomorú. Gyógyulást kívánok!
2015. aug. 18. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!