Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítséget kellene kérnem?

Segítséget kellene kérnem?

Figyelt kérdés
Kis korom óta rengeteg titok volt a családomban. Anyám és Mamám mindig más dolgokat állítottak, így elzárkóztam a viták elől, és nem foglalkoztam vele. Édesapám alkoholista volt, anyám meg csak szimplán leszart. Bántani soha sem bántott, de elég figyelemhiányos voltam. Egy időben ezt magamon kezdtem levezetni, és vagdostam magam. Azt gondoltam csak kivetítem magamra ezt az egészet ezért nem is vettem komolyan. Teljesen nemtörődöm lettem. Volt egy komoly beszélgetésem a mamámmal (apám anyukájával) és elég komolyan azt állította hogy anyám bántotta a féltestvéremet, aki az ő első házasságából született. Felvezettem ezt a témát a bátyámnak és alátámasztotta. Azt mondta, hogy sokszor öngyilkos is akart lenni, holott még csak 12-14 éves volt.Gyógyszereket vett be, hogy ne ébredjen fel... elmesélte, hogy mekkora trauma volt számára a gyerekkora. Így egyszerre ez nagyon sok nekem, és nem tudom mit csináljak. Hibásnak érzem magam, mert a bátyám mondta is, hogy engem nem bántottak, és hogy én mindent megkaptam. Tudom hogy ez nem az én hibám, hanem a szüleimé mégis rettentően emésztem magam miatta. Nagyon szeretem a bátyám, és rettentően fáj, hogy nem tudtam ezekről a dolgokról, és hogy nem tudtam segíteni neki, és hogy át kellett ezt élnie. Hibásnak érzem magam, és attól félek valami olyat teszek, amit később nagyon megbánnék mert nem tudom képes vagyok e megemszéteni ezt... bármilyen segítséget szívesen elfogadok

2015. aug. 19. 23:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy ún. határeseti személyiséged fejlődött ki a bizonytalanságban és hányatott családi körülmények közepette. Szavaidból úgy veszem ki, hogy mostanában volt részed egy megrázó beszélgetésben. A két körülmény együtt nagyon is indokolttá teszi, hogy az érzéseidet, gondolataidat, problémáidat és esetleges késztetéseidet egy képzett szakemberrel beszéld meg, aki minden családi elfogultságtól mentes. Én azt javaslom, hogy látogass el egy pszichiáter magánrendelésére, de ha nem szeretnél sokat fizetni, akkor kér segítséget pszichiátriai ambulancián vagy a háziorvosodtól.
2015. aug. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!