Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki komoly mentális betegségből meg tudott gyógyulni?

Figyelt kérdés

Vagy ha azt nem is, de legalább tud normális életet élni?

Szükségem van némi reményre... úgy érzem, soha nem lesz ennek vége :-(



2015. aug. 20. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Neked a mi a problémád?
2015. aug. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kényszergondolatok, szorongás, félelem a megőrüléstől stb.
2015. aug. 20. 12:22
 3/10 homo ludensz ***** válasza:

A normális élet mindenkinél mást jelent. Mióta? talán ősidők óta depressziós vagyok de nincs halálfélelmem meg halálvágyam. Étvágyam van s írogatok ide is meg sokfelé,olvasgatok és nem azon lovagolok nap mint nap jaj most méltánytalanul bánt velem az élet....

Pánikbetegséggel kísért depressziót állapítottak meg ami törvényszerű mert egyik a másikból adódik.

Csinálom ami tőlem telik

2015. aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
nem, nincs kiút
2015. aug. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Anorexiából igen - akkor már 37 kiló voltam a 170-hez.


Viszont most már 3. éve vagyok bulimiás - bár ebből nem is akarok kimászni.

2015. aug. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jaj, utolsó :-S Akarj kimászni belőle!!
2015. aug. 20. 22:36
 7/10 homo ludensz ***** válasza:

*4-s ezzel a hozzáállással biztosan nincs. Az évek során én megkínlódtam a magamét és úgy utáltam magam azért hogy semmihez nincs bátorságom csak vagyok egyik napról a másikra.

Azt vallom ma már hogy ugyanannyi helyet kaptam születésemkor e bolygón mint mások és erről nem fogok lemondani. Csak én élhetek magam helyett mert senki más az én életemet nem élheti le.

2015. aug. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Súlyos szorongásos hipochonder voltam több mint egy évig. Szakember segítsége nélkül, egyedül jöttem ki belőle (vagy kinőttem, ha úgy tetszik). Nem mondom, hogy soha nincs visszazökkenés, de már nem úgy, mint akkoriban: tudatosabb vagyok, és kevésbé sodor magával a pánik, rutinosabban, jobban tudom kezelni.
2015. aug. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Azt vallom ma már hogy ugyanannyi helyet kaptam születésemkor e bolygón mint mások és erről nem fogok lemondani. Csak én élhetek magam helyett mert senki más az én életemet nem élheti le."


Igen. Amikor sokadszorra pánikoltam, akkor bennem is hasonló fogalmazódott meg 23 évesen: "Most ebből elég! Nem tudom, meddig élek, de szabadon választhatok: élvezem, amit elém tár az élet, vagy gyáva féregként állandóan rettegek valamitől? Mi értelme van ez utóbbinak?"

Ez fordulópont volt, innentől fogva rohamos volt a javulás.

2015. aug. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Borderline személyiségzavar, Szorongás, súlyos depresszió, paranoid pszichotikus zavar...ezekkel diagnosztizáltak. Ma már elmondhatom, hogy gyógyszerek nélkül élek és többé -kevésbé helyrejött az életem...
2015. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!