Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség? Tapasztalatok?

Pánikbetegség? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Telefonrol irok, elore is bocsanat az ekezetek miatt.


23 eves lany vagyok. Par honapja Barcelonaba utaztam, akkor tort ram a leszallas elotti 30 percben egy 15-20 perces roham. Eloszor legszomjam lett, hanyinger, majd mintha a fejem elkezdett volna zsibbadni, izgulas, panik tort ki rajtam es ajulas kozeli elmenyem volt. Egy uveg viz utan jobban lettem es akkor el is mult.


Egeszen julius vegeig, amikoris Olaszorszagban tort ram egy baloldali karzsibbadas erzes es mellkasi fajdalom. Teljesen ketsegbe estem, masnap elmentunk a korhazba. EKG jo, vervetel to (embolia es infarktus kizarva). Utana jobban lettem, de megmaradt ez a kis zsibbadas, meg a mellkasi szoritas.


Tegnapelott elmentem a haziorvosomhoz megmutatni neki az olasz leleteket. O is csinalt EKG-t, megallapitotta, hogy van egy kis szivritmuszavarom, viszont semmi mas. Jovohetre beutalot kaptam a korhaba neurologiara es belgyogyaszatra, lehet kapok majd 24 oras EKG-t es 3D-s ultrahang. Most pl. emiatt is izgulok, de tegnapelott ejjel lett rosszabb.


A szivveresem hallgattam es nem birtam elaludni, panikszeru volt.

Most magneziumot szedek es milgammat, illetve egy fel frontint vettem be tegnap. Borzaszto szorongas tor neha ram, ez a mellkasi fajdalom es egesz nap etvagyam sincs, izgulas-erzesem van, neha raz a hideg. Meg wc-re is jarkalok emiatt az izgulas miatt.


Valoszinuleg a repulo ut volt az elojel?

Kerem, osszatok meg a tapasztalataitokat! Nagyon szivesen fogadom. Eddig soha nem volt velem ilyen, mostansag tornek ezek ram.

Most jogazni kezdtem es meditalni, de egyebkent nem mutattak meg ki, hogy panikrohamom van, csak en gondolom azokbol, amiket olvasok es irnak tobben a tunetekrol.


2015. aug. 21. 15:32
 1/2 anonim válasza:

Nekem olyan szokott lenni hogy nem kapok levegot. Vagyis inkabb ugy erzem es elkedzek panikolni onnan meg mar nincs vissza ut.. Ajulas es fulladaserzet, szedules, leesik a vernyomasom. De leginkabb az jellemzo ram hogy nagyon raparazok valamire es tulsagosan is komolyan veszem. Vagy pl voltunk kiallitason es ki voltak irva hogy ezzel a betegseggel ne jojjon be az ember. Bent kitalaltam magamnak hogy van olyan betegsegem aztan rosszul lettem mert bebeszeltem magamnak. Ilyenek szoktak lenni. Meg evesnel olyan mintha a kaja a torkomba maradni es elkezdek kohogni hogy kijojjon


16/F

2015. aug. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A pánikrohamokat a tünetei miatt gyakran szokták szívproblémáknak is nézni, úgyhogy ha benne van a pakliban, hogy van egy kis szívproblémád, szerintem meséld el az orvosnak, hogy mi történt veled, és kérdezd meg, hogy mi állhat a hátterében. Sajnos a pánikbetegséget nem lehet kimutatni vizsgálatokon, mert pszichés/lelki eredetű, azokról meg nem tudnak vizuális bizonyítékot csinálni. És így, ahogy leírod, nekem úgy tűnik, hogy köze lehet a repüléshez, de mivel semmi mást nem ismerek az életedből, nem vagyok benne biztos, hogy teljesen igazam van.
2015. aug. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!