Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevált nektek a SANVAL 10 mg...

Bevált nektek a SANVAL 10 mg altató tabletta? Mik a tapasztalatok? Okozhat függőséget?

Figyelt kérdés
2010. márc. 10. 18:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint ez az egyetlen olyan gyógyszercsoport (Sanval/Stilnox és hasonló készítmények), amit űrhajósoknak és pilótáknak is engedélyeztek, mert felébredés után nem marad bágyadt tőle az ember (feltéve, ha kb. 7-8 óra pihenési idő biztosítva van a gyógyszer bevételétől számítva). Légzési elégtelenségben, myastheniában, súlyos májbetegeknél és 18 éves kor alatt nem javasolt. Előfordul hozzászokás de nem gyakori (1-0,1% között).
2010. márc. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Én csak pár orát tudtam aludni töle és nem voltam pihent. Annál szerintem valamilyen nyugtató is jobb
2010. márc. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
96%

Úristenúristen fantasztikus gyógyszer!


Világéletemben rossz alvó voltam, kötöttem ki kórházban kialvatlanság miatt, betegesen keveset voltam képes aludni, ha fáradt voltam, ha egész nap sportoltam vagy tanultam sem voltam képes elaludni, ha elaludtam sokszor felébredtem, satöbbi... A szüleim meg persze cipeltek mindenféle kezelésre, kipróbáltattak velem az orvosok és pszichiáterek vagy 25 altatót, semmi nem működött. Aztán megkaptam a Sanvalt, és életemben először jól alszom. 18 alatt vagyok, szedem fél éve, egyiket sem szabad, de ez van. Szerintem nagyon nagyon hatásos, másnap kicsit bódult vagy eleinte, de hozzászoksz. Tényleg elaltat! Persze gondolom azért ez is személy függő, de ami nálam működik... nincs az az isten hogy az másnál ne.


Viszont a túladagolás tényleg nagyon veszélyes! Már két-három tablettától teljesen elveszted az önuralmadat és járni alig bírsz. Viszont ha túl sokat veszel be pont az ellenkező hatást éri el és nagyon aktív is leszel, plusz nulla ítélőképességgel fogsz rendelkezni. Én nagyon el akartam aludni egy rossz nap után, sokat vettem be, beálltam tőle és éjjel pizsiben bejártam a várost csak úgy random mert ezt hozta ki belőlem a gyógyszer. Ott volt velem a bátyám, így éppenséggel volt aki visszahúzott ha olyan késztetést éreztem hogy ki kell ugranom egy kocsi elé mer "hűűűűdeszépfényekjönnek" vagy mit tudom én, de ez nagyon rosszul is elsülhet. Ezzel vigyázz! De egy próbát tényleg megér a gyógyszer!

2011. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
A sanval nekem hozzászokást okozott,nagyon sok mellékhatása jelentkezett, depis lettem, ideges...stb, szóval szörnyű volt..
2012. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Sanval nekem nem okozott hozzászokást (másnaponként szedtem jó ideig, néha most is). Halucinciót esetleg rémálmokat viszont igen (bár nem rendszeresen és nem vagyok bizonyos benne, hogy ettől lehetett; nem egyszer barátnőm húgainak írogattam utána SMS-eket, amikre nem emlékeztem pontosan másnap). Ha viszont nagyon stresszes nap után voltam nem Sanvallal próbáltam megoldani a helyzetet. Utcára se mentem volna olyankor még ha nem érzem akkor se: ha altató szednék akkor nem utcára akarok menni, hanem aludni.
2013. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
egy hét alatt a depresszió tüneteit vettem észre magamon és leálltam vele.nem tudtam végigaludni az éjszakát,rossz álmokat is okozott,én egy hét alatt nem szoktam hozzá,de köszönöm én ilyet többé nem szedek!
2014. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
55%
Igen is nagyon jo altato a Sanval! Igaz ha sokat veszel be 2 vagy 3..akkor másnap nem emléxel hogy este mit csináltál de ez 1 kicsit vicces is..aki meg 1 hét után depresszios lessz tölle az inkább mennyen szihologushoz ne altatot szedjen!
2016. szept. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Sziasztok neketek a bevétel után mennyi idő után hatot?? köszi
2017. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó válaszolónak is: nekem fél órán belül hat vagy egyáltalán nem hat (ha "felpörögtem", gondolataim a munka körül csapongnak). 120 kilós férfi vagyok.

Anyukám is vesz be néha, neki hamarabb hat és biztosabban sikeres a hatás. Jól elalszik tőle.

Utolsó kérdésedre a neurológusomat idézem, hogy könnyű altató nem szokott függőséget okozni: pilóták is bevehetik repülés előtt 8 órával, ha van annyi ideje utána aludni 8 órát.

Másik kórházi neurológus szerint okozhat függőséget, mint minden kemikália.

Saját véleményem: nem szoktam hozzá évek alatt. Valami kemikáliát mindig kell szednem ha jól akarok aludni.

2017. márc. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Én szedtem. 3-4 alkalom után hozzászoktam és ami azután következett az pokoli volt. Elfelejtetem tőle mindent. Korházba is kerültem a mellékhatások miatt. Ott sem tudtak segíteni. Hallucinációim és rémképeim lettek. Mára jobb a helyzet. Előfordul, hogy ne mtudok aludni. Ilyenkor inkább be sem megyek dolgozni és elvagyok itthon. Keresni kell a megoldásokat, nekem bejött. De nem gyógyszer volt. Kiderült lelki eredetű problémám van amin a sanval csak rontott.
2017. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!