Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerevés, mit tehetnék?

Kényszerevés, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok.20 éves fiu vagyok.mindig is nagy gondjaim voltak a sulyommal.13 évesen felköltöztünk pestre mert elváltak a szüleim.5 év alatt hiztam 50 kg-ot,19 évesen 146kg voltam.visszaköltöztem a régi szülővárosomba majd leadtam 40 kg-ot4 hónap alatt.igaz drasztikus buta fogyokúra árán.de sikerült.most viszont vissza estem. .hiába fogadom meg mindig hogy holnaptol megint fogyokura mikor másnap az agyam és a testem is mást cselekszik.nem érzem magam kifejezetten éhesnek de úgy érzem ennem kell mert attol boldog leszek majd leszidom magam,és lelkiismeretfuldoklásom van,sirni tudnék,nagyon nagy a baj...nem tudok leállni.olyan mint ha 2 személyiségem lenne.

2015. aug. 28. 01:23
 1/3 A kérdező kommentje:
a mérleg nem mutatja hogy hízok de én látom magamon.illetve mindig máshogy látom magam.egyszer vékonyabnak máskor kövérnek?mi lehet ez?kérem segitsetek...
2015. aug. 28. 01:26
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, azt tudom tanácsolni, ami nekem bevált.

Én unalomból kajáltam hülyére magam.

Egyél minél kevesebb szénhidrátot, mert abból képes az ember a leginkább túlenni magát. Inkább válassz egy szelet sajtot, mint csokit. Én rengeteg savanyúságot, zöldségt tartottam (és tartok) otthon, ha végképp nem tudtam megállni, abból kajáltam be, az legalább kevés kalória.

Rendes étkezésnél is keveset szedtem egyszerre, így ha szedtem még egyszer, megvolt az az érzés, hogy 2 tányérral bevágtam. Szendvicset mindig egyszerre egyet csinálok, és utána elpakolok mindent, így jobban meggondolom, kell-e az a második.

Lehet, ezek hülyén hangzanak, de működnek. Kb. két éve csinálom, azóta sokkal kevesebbet eszem, és nincsenek már falásrohamok. Jórészt elhagytam az édességet, mert már nem ízlenek, mivel a kajámat otthon főzöm, és nem cukrozom, a bolti édességeket elviselhetetelnül gejlnek érzem. Teljes kiőrlésű kenyér, és durumtészta alap, más szóba sem jön. Rizs helyett köles (abból is van főzőtasakos, csak vízbe kell tenni). Általában lassan felszívódó szénhidrát, és jó minőségű fehérje.

És feltétlenül sportolj valamit, ha teheted! Csak haszna van. Izmosodsz,és mivel a mozgás endorfint termel, jobb lesz a kedved is, és ha gályáztál egy-másfél órát, talán jobban meggondolod a bekajálást is, merthogy azzal tönkteszed a szép edzésmunkát. Ha tudsz, vegyél bérletet konditerembe,és kérj edzéstervet, és kérdezz bátran, általában nagyon segítőkészek. Ha gondolod, jöhetsz oda is, ahová én is járok.

2015. aug. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha egyedül nem megy, keress olyan szakembert, aki ezzel foglalkozik, elvileg viszonylag új a binge eating disorder problémával való foglalkozás.

Lehet, hogy máshogy hívják.

2015. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!