Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van közöttünk olyan, aki...

Van közöttünk olyan, aki nyugtatót szed és vezet?

Figyelt kérdés
Mennyiben befolyásolja a vezetést a gyógyszer? Befolyásolja-e egyáltalán, ha már régebb óta szedi az ember?

2015. szept. 8. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Reakcióidőt növeli az első órában kb.

Persze nem mindegy hogy mekkora adag, milyen az állapotod a bevétele előtt és hogy mióta, milyen rendszeresen szeded.

2015. szept. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a problémám, hogy lassan 4 éve szedek 0,5-ös Xanaxot, pánikbeteg vagyok. Elkezdtem a jogsit, nagyon szeretek vezetni, viszont nem tudom miért ilyen hülye a szervezetem, de kb. este 6 után már érzem ezt a szorongást, teljesen mindegy hol vagyok, itthon nyugalomban vagy esetleg máshol, 6 után már jön a gombóc a torkomba és ilyenkor érzem, hogy be kell vennem egy felet. Van amikor nem, de általában előjönnek a tunetek este felé. Eddig szerencsére egyszer fordult elő, hogy este mentem vezetni, fél 7-re, nem szoktam parázni, félni az órák előtt, szeretek vezetni, de mikor későn megyek, már érzem ezt a szorongást, befeszülök teljesen és mindent elrontok. Amikor beveszem ezt a fél gyógyszert, már sajnos annyira hozzászoktam, hogy szinte nem is hat, de a szongás, a gombóc, minden tünetem elmúlik. Szóval nem tompít. Csütörtökön megyek este 7-re és nem akarok megint abba a szituációba kerülni, mint ami a múltkor volt. Szóval szerintetek mennyire lenne veszélyes, ha bevenném azt a felet 1-1,5-val az óra előtt?
2015. szept. 8. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Seduxen (5 mg). Nekem semmiben nem befolyásolja, bár nem szoktam száguldozni, normálisan közlekedem az autóval.
2015. szept. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Közben tegnap voltam, még 5-kor bevettem, semmi probléma nem volt, nem tompított.
2015. szept. 11. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Évekig vezettem gyógyszeres kezelés mellett, balesetmentesen. Nem befolyásolt, mert már hozzászoktam.

Persze a szabály szerint nyugtató szedése mellett - főleg a kezdeti időszakban - nem szabadna vezetni.

2015. szept. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!