Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő be került nektek...

Mennyi idő be került nektek megváltozni?

Figyelt kérdés

Itt leginkább a személyiségzavarosokra, azon belül is a borderlineosokra gondolok.

Pszichoterápiára járok és kapok egy nagyon minimális gyógyszert is. A terapeutám azt mondta, hogy a legkisebb változáshoz is legalább 1 évre van szükség. Ezt el is fogadtam nagyjából, de a végét nem látom.

Ha van olyan aki kikecmeregett ebből, meg aki tud valaki valamit, az írjon.



2015. szept. 9. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A terapeutádnak igaza van, ez valóban egy hosszú folyamat. Én más (hisztrionikus) személyiségzavarral jártam terápiára. A változások fél év után indultak be, de még hosszú időbe telt átstrukturálni a személyiséget. Két éve járok, de még zajlik a terápiám (már a rögzítő szakasz, tehát gyakorlatilag már "kész" vagyok, de még rögzülni kell az eredményeknek, új helyzetekben próbálgatom az új személyiséget.)

A borderline az ennél bonyolultabb állapot, ezért a kezelése is valamivel hosszadalmasabb. De azt tudom mondani, hogy az elején nehéz elfogadni, hogy nem látod a végét, aztán később könnyebb lesz... a személyiségfejlődés ugyanis egy élethosszig tartó folyamat, tehát nem is kell látni a végét. :) Ha nem fejlődsz, akkor már nem is élsz...

A terápiában fokozatosan jönnek a sikerélmények, vannak nehéz időszakok, de ezek szükségesek. Egy idő után már nem fog számítani, hogy lásd a végét, mert a terápiában az út maga a cél. És spontán azonosulni lehet ezzel a szemlélettel. Aki terápiára jár, az megtanulja a türelmet is. Most még nyilván nem megy annyira, hiszen a türelmetlenség is a problémás személyiség része. De aztán idővel kialakul...


Én annyit tudok mondani, hogy ha valahogyan véletlenül visszacsöppennék az időben, és döntenem kellene, hogy újrakezdem-e a terápiámat, akkor gondolkodás nélkül újra belevágnék, ugyanis életem legjobb döntése volt. A legjobb, amit tehettem/tehetek magamért. Teljesen megváltoztatta az életem, az önmagamhoz és a világhoz való viszonyom. Tudom, hogy az elején nehéz... mindenkinek az. De idővel egyre jobb és jobb lesz.

2015. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Sokat segített és adott egy kis erőt is.

Ma javasolta a terapeutám, hogy heti két alkalomra lesz szükség. Na de mindegy is.

Jöhetnek még válaszok! 😊

2015. szept. 10. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!