Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus mennyi idő után...

Pszichológus mennyi idő után segített? Személyes pozítiv tapasztalatok?

Figyelt kérdés

eddíg 1 alkalommal voltam, 2 hét múlvára kaptam időpontot. Őszintén elmondtam neki sok mindent, olyat is,amit másoknak nem. Még nincs diagnózis, de mondt,h nagyon hasonlít egy betegséghez, sok tünet egyezik, de valószínű meg nem állapított személyiség zavar lesz, de még meggondolja.

Alacsony az önbizalmam, most vagyok túl életem első szakításán nem tudom mi akarok lenni s még sorolhatnám.



2015. szept. 17. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
pozitív tapaszt?
2015. szept. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 hét múlva megkérdezi tőled ugyanezt, amit most hallott, mintha sose hallotta volna még, és tartja a markát. Kb fél év után meguntam, hogy nem haladunk sehová. Csak annyit tudok mondani, reménykedj,hogy a tied ne ilyen legyen.
2015. szept. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2es, ismered azt a viccet, mikor Pistike almamagot árul az utcasarkon mert az okosít?

(Te nagyon magad alatt lehettél, ha ehhez fél évre volt szükség)

2015. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy JÓ pszichológus nem a diagnózist kezeli, hanem az embert. Amúgy sincs tiszta személyiségtípus, szóval lehet, hogy kapsz egy diagnózist, de attól még sok minden más is jellemző rád. Ha a diagnózist kezelik, egy csomó problémád feldolgozatlan marad.

Egy hatékony pszichoterápia minimum fél év, de inkább több. Minél ritkábban jársz, annál hosszabb idő... kéthetenkénti alkalmakkal jó, ha 2-3 év alatt eljuttok valahova. Heti egy, de inkább heti két alkalommal már gyönyörűen lehet fejlődni.

Mindenesetre fontos, hogy bízni tudj a terapeutában, és jó szakember legyen, mert sajnos nagyon sok a kókler ezen a pályán, akik elveszik az emberek kedvét a terápiázástól. Pedig egy jó szakember tényleg sokat tud segíteni! Ha nem érzed, hogy jó kezekben vagy, akkor inkább válts, mert ha jársz pár hónapot, és nem érzed, hogy segít, akkor egy életre kiábrándulhatsz a pszichológiából, pedig megfelelő terapeutával tényleg segítene.

2015. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Tb-shez járok, szóval nem tartja a markát.
2015. szept. 20. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!