Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális dolog?

Ez normális dolog?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok...

Egész kis korom óta van egy nagyon rossz szokásom, amit nem tudok abbahagyni... tépem a számat... mármint a körmömmel letépem a bőrt a számról.. addig csinálom, míg már nincs mit letépnem... másnapra mindig csúnya, sebes lesz a szám.. nagyon nem esztétikus látvány...

Tenni akarok ellene, de nem megy... van, hogy pár napra sikerül abbahagynom, de ha már szépen begyógyulna, újra letépem...

Mindegy, mennyire fáj, mindegy mennyire vérzik, egyszerűen megteszem..

Nem arról van szó, hogy élvezem, de nyugtalan vagyok ha nem tehetem.. ilyenkor nem gondolkozom, csak cselekszem, mintha a kezem magától mozogna... Tudom hogy hülyeségnek tűnik.. Az is! De ez van.. Tenni szeretnék ellene... mert kicsiként is mindig rám szóltak, ma meg már engem zavar hogy tiszta seb a szám...Csúnya!!! És ezt én tudom abban a pillanatban is, amikor csinálom, de ez egyszerűen kényszeres nálam..

(Most is azt csinálom!!...) Mi ez? Mi van velem? Ez egy mentális betegség vagy mi? Lehet tenni ellene valamit? Minden válaszért nagyon hálás lennék..



2015. szept. 22. 00:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, mentálisan nem oké valami. Feszült. Stresszes lehetsz. Keress valami hobbit, ami megnyugtat és lefoglal. Vagy jó ötletnek tűnik az a Bizonyos stresszlabda is. Egy egyszerű szivacslabda, amit nyomkodhatsz :)
2015. szept. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy azóta le tudtál-e szokni róla. De hogyha nem csak ez az egyetlen ilyen kényszeres dolog, hanem van több ilyen berögzült cselekedeted/gondolatod, akkor lehetsz akár OCD-s (kényszerbeteg) is.
2020. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy kényszeres-e. Én is évtizedek óta tépem, akármilyen időszak is van az életemben.


Egyszerűen kiszárad, elkezd lejönni róla a bőr, és ott lötyög, muszáj leszedni. Kenem rendszeresen, de alig használ valamit.


Az "önmagától ott matató kéz" pedig egyszerűen a megszokás miatt van valószínűleg. Stresszhatás alatt az ember a megszokott dolgokkal igyekszik megnyugtatni magát (hogy minden szép és változatlan :), ezért lehet az, hogy rögtön odanyúlsz.

2020. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!