Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy 24 éves zártosztályt...

Egy 24 éves zártosztályt megjárt bipoláris zavarokkal küszködő betegnek milyen esélye van arra, hogy valaha pszihológus vagy pszihiáter lesz?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 02:41
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam lehet, hogy ezért híztam meg és nem a sok mekis hámburgertől?
2010. márc. 15. 00:12
 12/21 anonim ***** válasza:
23:05 - iszonyú szerencséd van, ha mégse skizofrén vagy... én nem is tudom, hogy abban mennyire tudnak elérni sikert, egyáltalán lehet azt hatásosan tünetmentesíteni? a betegek vajon milyen százalékánál...
2010. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Igen, ezért híztál meg. Ahogyan oly sokan mások is,akik szedték.
2010. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%

Bipoláris zavarra meg kötelező a gyógyszer, különben nagyon rosszul járhat a kliens. Sajnos minden gyógyszernek vannak mellékhatásai.

Egyébként van egy könyv, ami pont egy bipoláris zavarban szenvedő pszichológusnő életét mutatja be. A címe: A nyughatatlan lélek.

Miért akarsz pszichológus lenni? Tedd fel magadnak ezt a kérdést. Jól beállított gyógyszerekkel egyébként lehetsz, de nem biztos, hogy a pszichológián belül célszerű a klinikumban dolgozni! A pszichológus a saját személyiségével, érzelmeivel dolgozik elég intenzíven. Ezek pedig egy bipoláris zavarban elég szélsőséges irányba változhatnak. Én lebeszélnélek róla. Pszichológus vagyok egyébként.

2010. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igazság szerint a jó múltkor amikor kikerűltem a kezembe akadt egy hírdetés egy pszichológiai asszisztens tanfolyamról ami nyílván egy kicsit mást kell csinálni meg valószinüleg nem kell hozzá diploma. Egyáltalán mit csinál a pszichológiai asszisztens?
2010. márc. 15. 20:36
 16/21 anonim ***** válasza:
Elvileg teszteket vesz fel, a pszichológus kezére dolgozik. A gyakorlatban azonban Magyarországon nem igazán tud elhelyezkedni...Esetleg valami magánrendelésre.
2010. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Rákerestem erre a Borderline-ra ez valahogy sokkal jobban hasonlít az én érzéseimre. Erre is kell valami gyógyitabi?
2010. márc. 15. 21:04
 18/21 anonim ***** válasza:

Minden borderline bipoláris is :)) (persze az enyhébb változatban)

A differenciáldiagnózis az orvos feladata, ne fáraszd magad ezzel, nem olyan egyszerű az:))

2010. márc. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem az első lépés, hogy menj el önismereti pszichoterápiára, akkor is, ha már nincsenek tüneteid. Arra amúgy is szükséged lesz, ha pszichológus akarsz lenni. Ez segít a döntésben, és az is kiderül, hogy jó volna-e Neked. Szerintem amíg úgy teszed fel a kérdést, hogy "bipoláris zavarokkal küszködő betegnek", tehát magadról E/1-ben betegként írsz, addig ne legyél. Ha egyszer már nem, akkor térj vissza rá :)
2010. márc. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
te leszel majd az én phszichiáterem!
2010. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!