Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire igaz, hogy egy...

Mennyire igaz, hogy egy antidepresszáns 2-3 hónap alatt fejti ki a valódi hatását?

Figyelt kérdés
2014. szept. 9. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
KB ennyi idö, mert hozzászokik, aki szedi és nincs rosszul töle. Viszont azt tudni kell, hogy a mellékhatásai sokkal több kárt okoznak, mint amennyire a szer használ. (Többek között fokzódik az öngyilkossági hajlam, stb) Ezen kivül utána leszokni is alig lehet, legalább annyira nehéz, mint az erös kábítószerekröl.
2014. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nos, az elso honapban inkabb csak a mellekhatasok jonnek elo. SOkszor pont forditva hat ilyenkor, mint kellene. A masodik honapban mar erezheto a hatasa, de legtobbszor valoban csak a 3. honap vegere derul ki, hogy megfelelo e a tabletta. Emiatt hacsak nincs kibirhatatlan mellekhatasa, nem is szoktak gyogyszert valtani csak 3 honap utan
2014. szept. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát én két hete szedem, de alig érzek valami lehelletnyi változást. Félek, hogy nem jó a szer. :(
2014. szept. 9. 12:44
 4/13 anonim ***** válasza:
Igazuk van az első kettőnek, kb. 2 hónap kell, hogy elérje a megfelelő vérszintet a gyógyszer. Fontos, hogy most ne hagyd abba, mert lehet ennél jobb is, ha elkezd hatni. Ha 2-3 hónap után is úgy érzed, hogy semmi változás, akkor szólj az orvosodnak, addig pedig szedd, ahogy elő van írva.
2014. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már több mint 10 éve szedek antidepresszánst, de most válatni kellett és az új mellett ugyanúgy szorongok, és zokogok, mint amikor elkezdtem. Azt hittem két hét után majd érzek már valamit. :(
2014. szept. 9. 14:52
 6/13 A kérdező kommentje:
Elsőnek üzenem, hogy jó nagy butaság, amit írtál, de azért köszi! Köze nincs a hozzászokásnak a gyógyszer hatásához. Ez az öngyilkosságos Szendi Gábor féle térítős duma meg engem nem hat meg. Ha valaki átéli heteken, hónapokon át azt, amit én is és sajnos még sokan, alig várják, hogy gyógyszert kapjanak és az könnyítsen valamit a mindennapokon. Kíváncsi vagyok rá, Szendinek hányszor volt jó erős pánikrohama???
2014. szept. 9. 15:35
 7/13 anonim ***** válasza:
A nincs változás meg a nagyon rosszul vagy, az nem ugyanaz azert. Beszélj az orvosoddal , mond el a tüneteidet, lehet hogy azonnal atállít masik gyógyszerre. Nekem is volt ilyen. Lehet hogy atmeneti csak, amit tapasztalsz, lehet hogy érzékeny vagy arra a gyógyszerre.
2014. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Citalopramot szedtem kb 7-8 évig, majd most orvost és gyógyszert váltottam. Volt okom rá. A Citalopramot még csak 2 napja hagytam el teljesen, a Parogent egy hétig szedtem 10mg-ban, kb 4-5 napja 20 mg-ra emeltük. Őszintén bízom benne, hogy belefér a kezdeti kezelésbe, hogy vannak borzasztó napjaim így is, kb minden második nap ilyen.
2014. szept. 9. 16:59
 9/13 anonim ***** válasza:
10%
Az elsö vagyok, Szendiröl nem tudom, hogy volt-e valami ilyen baja, de arról sem hallottam, hogy egyáltalán foglalkozott ezzel a témával, viszont a családban van több súlyos depressziós, és idöközben egyik sem szedi az antidepresszánst, mert egyik valaki majdnben belehalt az elsö (tényleg a legeslegelsö) bevett tablettába, konkrétan az intenzív osztályon kötött ki komoly szívproblémák miatt, és utána több hónapig kezelték, mire megszüntek a tünetei, a második egy évig szedte, közben 5 öngyilkossági kisérlete lett, miután abbahagyta, azóta sikerül neki elkerülni az újabb kísérletek, a harmadik meg annyira rosszul ézerte magát, hogy emiatt rászokott az alkoholra, mert az valamennyire enyhítette a tüneteket, és hosszú ideig tartó terápiával sikerült csak leszoknia az alkoholról meg gyógyszerröl is.
2014. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor az is lehet, hogy most elvonási tüneteidet is vannak es azt veszed az uj gyogyszer tüneteinek. Lassan állítottak le rola? Hívd fel az orvosod.
2014. szept. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!