Mi lehet velem?

Figyelt kérdés
Olyan furcsán érzem magam, nem merek ismerkedni, mert tartok attol, hogy azt nem tudom végig vinni, halottam a hátam mögött rólam beszéltek nekik is van véleményük rólam. Valahogy mindent másképp csinálok mint kell. Utálom az embereket, azt érzem rajtam kivül mindenkinek sikerült az élet. Van, hogy azt érzem nem számít semmi, csak az, hogy öljem meg magam és akkor nem fogok már szenvedni. Valahogy nem jár úgy az agyam mint másnak, túlságosan koncentrálok és van hogy akkorsem értem meg, azt látom, hogy van akinek nagy hangzavarba sem jelrnt ez problémát. Nem sima koncentráció hiányról van most szó. Az egész életem nagyon nehéz, gondoltam már sok betegségre mint az autizmus, depresszió és nem tudom magam diagnosztizálni. Tényleg csak pár ember tartja bennem a lelket, ha ők nem lennének már rég nem élnék. 17 évesen full retardáltnak érzem magam, régebben emlékszem olyan jókat tudtam nevetni, de mostanra egyszerűen képtelen vagyok, nagy fordulat következett be az életembe az életvidám gyerekből, egy öngyilkos kora felnöttkori ember fog lenni ha így folytatódik.
2015. szept. 25. 15:30
 1/3 Francis Pope válasza:
Nézd! Számos hozzád hasonló embert ismerek. A legfőbb probléma tapasztalataim szerint az, hogy egy vagy több dolgot, életeseményt hihetetlen magasságba emelnek. Ha úgy érzed ahogy leírtad javaslom keres fel egy szakembert és beszélgess el vele. Sokat fog segíteni. Biztos lehetsz benne, hogy nem az első alkalommal, de észre fogod venni a változást, feltéve, ha nyitott vagy rá és rendbe akarsz jönni. Vagy keres egy olyan embert akit ismersz vagy nem ismersz és beszélgess vele. Ha van akinek elmond, akivel megoszd a benned zajló dolgokat szintén előre léphetsz. Csak az számít, hogy magaddal szemben őszinte legyél és akarj élni! Ha gondolod velem is beszélgethetsz. Fiatal vagy még az ilyen gondolatokhoz! Emelkedj felül ezen!
2015. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerős érzés amiről írsz... 15 és 25 éves koromig végigkísérték a hasonló érzések az életemet. Ez lehet alkati kérdés is, de élethelyzet is kiválthatja.

Sajnos néha-néha még még most is visszaköszön, pedig már negyven vagyok, és rendben van az életem.Az érzelmi oldalra nem tudok igazán tanácsot adni (lehet -e egyáltalán?), mert az mindenkinél egyedi eset, és magának kell megoldódnia, esetleg segítséggel (pszihológus?).Azt viszont el tudom mondani, saját tapasztalatból, hogy nem érdemes túlpörgetni magad, mert az idegrendszer kifárad, és utána mindig jön a depresszió (nálam).Ezért ha lehet kerüld az alkoholt, a kávét, az energiaitalt (drogot nem is kell írnom), mert a pörgés után mély hangulatgödörbe kerülhetsz, és annál nincs rosszabb. Továbbá keresd fel a háziorvosodat, és kérd meg hogy írjon fel szorongáscsökkentőt (frontint), valamint altatót (zoiep).

Az altató nagyon fontos, mert ha nem tudsz aludni, az agyad és az idegrendszered sem tudja kipihenni magát, és emiatt elhatalmasodhat rajtad ez a depresszió súlyosabb formája. Nekem ezek segítettek. Sem a frontint, sem az altatót nem szedem minden nap, csak amikor "szükségét érzem" hangulatilag, vagy nem tudok elaludni. Még annyit, hogy ezek az érzelmi viharok ilyen fiatal korban sokkal gyakoribbak és erősebbek, de az ilyen alkatú embereknél bármely életkorban visszatérhet, bármikor, valamilyen esemény kiválthatja újra, még ha el is múlik, vagy csökken idővel, életkorral. Hát- remélem tudtam valamit segíteni.

2015. szept. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ui: egy pozitív életélmény, pld: egy viszonzott szerelem sokat javíthat az érzelmi életeden. Az sem baj, ha nem a nagy igazi, vagy a nagy ő, az sem baj ha közel sem tökéletes.Biztos hogy segítene jobban érezni magad.

(Bár nekem volt már olyan is, hogy életem legsikeresebb pillanataiban voltam a legnagyobb mélyponton... a fene tudja.) Ha a közeg, ahol vagy , ott nincs erre alkalmas partner, akkor ott van az internetes társkereső.

ha másért nem, akkor "terápiás" célból...

2015. szept. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!