Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mások véleménye, megnyilvánulá...

Mások véleménye, megnyilvánulásai még mindig befolyásolják az önértékelésemet, pedig sokféle módszerrel próbáltam tenni ellene. Hogyan lehetne ezt leépíteni?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz nem foglalkozni azzal hogy mit gondolnak rólam mások, próbálom erősíteni az énképemet, önbizalmamat, de egy idő után mindig azt veszem észre hogy még a hangulatomat is befolyásolja hogy ki mit mond, köszön-e, hogy néz rám.
2015. szept. 29. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Valamennyire mindig is befolyásolni fogja ez természetes hiszen emberek vagyunk, közösségekben élünk, nem tudunk 100%-ig kizárni másokat :) Van aki erre fogékonyabb, van aki jobban figyelmen kívül tudja hagyni. Erősítsd az önbizalmad, az segít :)
2015. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És olvasd el Andrew Matthews Barátkozni jó c. könyvét, sok érdekesség van benne az emberekről, viselkedésről, kapcsolatokról stb. :)
2015. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ne várd el azt, hogy mindenki figyeljen rád, vagy azt hogy nagyszerű véleménnyel legyenek rólad.


Bár egy közösségben a tisztelet nagyon fontos lehet, és sok helyen probléma ennek a hiánya, nem az a baj ha nem bánnak annyira jól egymással az emberek, hanem az ha nem emberként kezelik egymást. Egy rossz környezettől meg el lehet köszönni, remélve, hogy jobbra is találhatsz.

Ha ismerősöm nem köszön, akkor az nem az önbecsülésemre tesz, hanem egyszerűen csak faragatlannak tartom.


Ebből a leírásból azt feltételezem, hogy azért foglalkoztathat, mert túl sok ilyen kellemetlen élmény vesz körbe?

Szerintem ez a téma nem csak az "énképről" kéne szóljon, hanem az emberi kapcsolataidról.

Bizonyos helyzetekben döntsd el, hogy valamit az "énképedért" teszel, vagy csak simán érdekelnek az emberi kapcsolataid. Az is normális, ha valakit épp ez érdekel, pl. észreveszem ha Zsoltika azért nem köszön nekem, mert megbántottam őt. Ilyenkor normálisan helyre teszem a dolgokat, és nem az 'énképemmel' foglalkozok és nem önérzeteskedek, mert annak semmi értelme ennek tekintetében.

2016. szept. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!