Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet hogy eddig minden...

Hogy lehet hogy eddig minden pszcihiáter akinél voltam más diagnózist adott?

Figyelt kérdés
sőt 2 helyre is befeküdtem, és azt egyik helyen azt mondták, borderline vagyok, a másik helyen meg hogy nem.
2015. szept. 29. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem akkor ezen a videón hangzott el a "pszichiátria igazi arca", például az, hogy teljesen egészséges emberek próbára tették a pszichiátriát betegséget színlelve és elmebetegnek minősítették nagy többségüket.

https://www.youtube.com/watch?v=0i3buI4kZWQ

Vagyis képtelenség felállítani megbízható diagnózist. Ha mondjuk én azt állítanám hogy látomásaim vannak és hangokat hallok, hogy bizonyítanák be hogy igaz-e? Sehogy.

2015. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az tény hogy nem bizonyítják be hogy hallasz-e hangokat, de normális ember nem is szórakozik ilyennel a pszichiátrián. Aki viszont tényleg hangokat hall azon általában tudnak segíteni. Egy skizofrén embert sem kell már elzárni a társadalomtól, mert enyhíteni tudják ezeket az epizódokat, az ő szemükben a pszichiátria nem egy ördögi szervezet. Mennyi idő után állapították meg rólad hogy borderline vagy? Azért kérdezem mert egy személyiségzavar diagnosztizálásához több hónapon keresztül kell hogy fennálljanak a tünetek, de nagyon sok orvos hiszi azt, hogy ő már látott ilyenből ezret és egyből felismeri. Rövidtávon bárkinél jelentkezhetnek a tünetek, de attól még nem személyiségzavaros. Az is egy tény, hogy az orvosok az emberi agy működésével kapcsolatban még mindig a sötétben tapogatóznak. Olyat is hallottam, hogy kevés embernél jelentkezik tisztán egy személyiségzavar, lehet kevert is. Ebből is következhet hogy melyik orvos melyik tünetet tartja a legsúlyosabbnak, vagy mikor melyik jelentkezik hevesebben. Szerintem ezért születhetnek eltérő diagnózisok. Na meg persze azért mert egy pszichiáter egy betegre a legjobb esetben is kb. 10 percet szán, annyi idő alatt meg nem lehet diagnózist felállítani, ha magán akkor más a helyzet. Mivel írtad, hogy kórházban is voltál gondolom TB-s.
2015. szept. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A bipoláris zavart pl. össze lehet keverni a borderline-nal, na meg diagnosztizálni csak akkor könnyű, ha papírforma szerinti tüneteid vannak. Ha nem pont azok, vagy nem pont elegendőek, akkor már nem egyértelmű a diagnózis. És persze függ attól is, hogy te mit mondasz el nekik, és mit nem.
2015. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az egyik helyen a bipolárist és a borderline-t is beírták :D a másik helyen meg azt mondták, nem borderline-om van, hanem skizoaffektív zavarom.
2015. szept. 29. 20:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát gondolom volt egy vagy több pszichózisod, ami miatt kórházba kerültél, viszont a pszichózis több mentális betegség kulcstünete (például a skizoaffektívé és a bipoláris 1-esé), és más zavarnál is megjelenhet (pl. a borderline-nál). Viszont a borderline és a bipoláris 1 között néha nehéz dönteni, és ugyancsak nehéz a bipoláris és a skizoaffektív között, szóval van egy olyan érzésem, hogy több kört kell még lefutnod, amíg kapsz egy rendes diagnózist. Ha van rá pénzed, keress fel egy olyan szakorvost magánban, aki kifejezetten ezeknek a zavaroknak a szakértője, valószínűleg ő jobbat tud mondani, mint a mezei pszichiáterek.

(Persze az is lehet, hogy egyszerre áll fent valamilyen hangulati zavar + személyiségzavar, szóval nem kizárt, hogy jól gondolták azon a helyen, ahol a BPD-t és a bipolárist is ráírták a kórlapodra.)

2015. szept. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A valasz roppant egyszerűrű: egy pszichoatriai beteg képes akàr 5 percenként màsképp viselkedni. Lehet, hogy ma érzel valamit, holnap mar nem.Igy a következő doktor màr azt a diagnozist àllitja fel, amit làt. Ezert kell EGY orvost kivalasztani, akiben bizol emberileg, orvosilag egyarànt. Nem mindenhova rohangalni, mert a vége az lesz, hogy mind az ötszàz orvos màst mond, Te meg ebbe mégjobban belebetegszel.
2015. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
mindkét helyen 2 hónapig voltam
2015. szept. 30. 21:10
 8/8 anonim ***** válasza:
A borderline-t mindenkire ráhúzzák, akire bármi is illik belőle, ne lepődj meg ezen. Skizoaffektívhez azért már kell ez meg az, szóval gondolom, az lehet a helyes.
2015. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!