Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki depresszió miatt...

Ha valaki depresszió miatt megy kórházba akkor az milyen osztályra kerül? Van egy ismerősön aki most ment be nem rég, de nem mertem megkérdezni. Pedig kíváncsi vagyok hogy is zajlik mikor valaki depresszió miatt szorul kórházi kezelésre

Figyelt kérdés
2015. okt. 3. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichiátriára.
2015. okt. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél tudni a pszichiátriáról meg a depressziókezeléséről? Szerintem meg tudom válaszolni a kérdéseid. Akár itt, akár privátban, ahogy tetszik.
2015. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2es válaszoló csak annyit kb hogy ha bekerülsz akkor hogy is zajlik egy ilyen kezelés meddig maradsz ott, lehet e külvilággal kapcsolatod, más betegekkel érintkezhetsz-e és hogy mindenképpen gyógyszert is kell szedj mellé?
2015. okt. 4. 12:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiátriai osztályok rendszerint két részlegből állnak. Maga az osztály mindenképp bennfekvő betegeknek van fenntartva, az ambuláns ellátást máshol szokták végezni.

Bekerülni kétféle képen lehet. Az első verzió, hogy önveszélyes vagy és a zárt osztályra visznek, a másik hogy az orvosoddal megbeszélitek hogy jót tenne ha egy kicsit befeküdnél, amíg a gyógyszereidet beállítják, ez esetben a nyílt osztályra kerülsz. A két részleg szabályai mások, más dolgok vannak megengedve. A zárton az ember erősen korlátozva van, a részleg úgy van kialakítva, hogy az ápolók állandóan figyelni tudjanak a betegekre. A nap nagy részében semmit se kell csinálnod, de a társaság nagy része erősen gyógyszerezve van és elég zombik, szóval annyira nem zavarja őket ez a pihenés. Szerintem egy idő után enyhén szólva unalmas. A látogatási idő korlátozva van, ahol én voltam ott napi 2x 1órát tölthettek bent és gyakorlatilag csak családtagok. És bármit hoznak be a kintiek, azt csak az ápolók jóváhagyásával tehetik meg. Telefon, értéktárgyak meg ilyesmik nem lehetnek nálad. Se semmi, amivel kis esély is van hogy árts magadnak. Pl.: nyaklánc, öv. Amíg a zárt osztályon tartózkodsz, a résleget csak okkal és kísérettel hagyhatod el, szóval a külvilágtól teljesen elszigetelnek, még sétálni se mehetsz. Nálunk heti 2x volt egy csoportterápiás ülés pszichológusokkal, illetve mindenkinek a kiosztott orvosa is meglátogatta a betegeit minden nap változó időhosszal. Bár a zárt osztályon a legtöbb beteget gyógyszerezik, de nálunk volt olyan aki nyugtató függő volt, na tőle pont hogy megvontak minden bogyót. De abba hogy mit veszel vagy nem veszel be, abba beleszólásod nincs. Ezt többnyire még a nyílt osztályon is ellenőrzik, bár kevésbé szigorúan.

Na a nyílt osztály ennél sokkal szabadabb és általában jóval nagyobb is mint a zárt, itt már több mindent csinálhatsz, pl hallottam olyan helyről ahol még pingpong asztal is van, de ahol né voltam az kisebb hely volt, nálunk csak az volt a nagy szabadság, hogy lehetett menni sétálgatni, meg igazából a kórház területét is elhagyhattuk. Persze ha valaki végleg lelépne mielőtt az orvos is megírná neki a papírt, akkor elvileg a rendőrség begyűjtheti és visszaviheti, de ettől még a kis boltba nyugodtan ki lehet menni. A nap során több foglalkozás is van, amin a részvétel általában kötelező, mindenféle terápiás dolgok, néha relaxáció vagy torna, néha csoportterápia vagy rajzterápia. Illetve az orvosok továbbra is igyekeznek minden nap beszélni veled. Látogatók bármikor jöhetnek, amennyiben ezzel nem vonnak el téged a foglalkozásoktól. Itt már sokkal kevésbé vagy szem előtt, lehet olyan szerencséd hogy csak néhány fős kis szobába kerülsz és az ápolók is csak reggel jönnek ébreszteni, illetve a gyógyszerosztásokkor néznek be hozzátok. Akkor is morogni szoktak, ha olyankor épp nem vagy ott.

Minden osztályon általános reggeli rutin a napi vizit, amikor az egész orvosi brigád a főorvossal körbejár a betegek között és mindenkivel váltanak pár szót, ezen is illik a betegnek megjelenni és nem ellógni.

Nos elég szép kis regényt írtam, remélem a kíváncsiságodat nagyjából kielégítettem, ha van még kérdésed mondd nyugodtan.

2015. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kiegészítésnek még: Az hogy meddig maradsz ott tőled és az orvosodtól függ, a nyílt osztályon gyakorlatilag ha jelzed hogy távozni szeretnél, akkor végig várod az elbocsájtó procedúrát és mehetsz is.

Ha pedig egy depressziós bennfekvős pszichiátriai kezelésre szorul akkor biztos hogy kap valami gyógyszert és megpróbálják annyira stabilizálni az állapotát, hogy utána már az ambuláns rendelés is elég legyen.

2015. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ezt a részletes választ. remélem már minden okés veled!
2015. okt. 4. 16:19
 7/7 A kérdező kommentje:
azt még megkérdezhetem, hogy milyen típusú depresszió miatt kerültél be? és miután kijöttél ugyanúgy folytattad az életed vagy változott valami? teljesen kigyógyultál vagy még mindig jársz terápiára?
2015. okt. 4. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!