Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez az óriási zűrzava...

Miért van ez az óriási zűrzavar a fejemben és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Óriási zavar van a fejemben. 23 éves vagyok, fiú. Az utóbbi időben depressziós lettem, amit gyógyszerekkel sikerült valamelyest visszaszorítani, de én nem érzem úgy, hogy kijöttem volna belőle.


Az egyik gondom, hogy nem bírok dönteni. Túl sok választásom van, és már ott tartok, hogy néha a legegyszerűbb dolgokban sem tudok döntést hozni. Ilyenkor szó szerint őrlődök, fel-alá járkálok. Rettegek tőle, hogy nem a jó döntést hozom meg. És az az érdekes, hogy sokszor olyan dolgot választok, amit nem is akarok igazán, csak rábeszéltem magam, hogy nekem az valamiért kell a profilomba. Máskor pedig lemaradok valami olyanról, amit igazán akartam. Általában véve félelem-orientált vagyok. Rettegek tőle, hogy még több dologról maradok le.


A memóriámmal is gondok vannak. Sok dologra egyszerűen nem tudok visszaemlékezni. Valószínűleg azért, mert állandóan gondolatok kavarognak a fejemben. Sokszor nem is értelmes gondolatok, csak zenék, jelenetek filmekből, emlékek. Olyan, mintha skizofrén lennék, mintha nem tudnám irányítani a gondolataimat. Állandóan aludni akarok, ki akarok lépni ebből a kakofóniából, ebből a káoszból.


2015. okt. 17. 00:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Javasolnam, h fordulj pszichologushoz, ill. aki korabban kezelt!

Az emberek többsegenek allandoan "zakatolnak" gondolatok a fejeben, ez teljesen normalis, a zene meg plane: "Minden embernek a lelkeben dal van, Es a sajat lelket hallja minden dalban, Es akinek szep a lelkeben az enek, Az hallja a masok eneket is szepnek." /Babits Mihaly/ Jo egeszseget!

2015. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!