Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok elmúlhatnak?

Kényszergondolatok elmúlhatnak?

Figyelt kérdés

Olyan gondolatok kínoznak nap mint nap, hogy valami bajom van és skizofrén vagyok, vagy tiszta dilis. Félek hogy örökké ezek a gondolatok lesznek bennem, h nem vagyok olyan mint a többi ember és nem vagyok normális. Elképzelem magam 5 év múlva h milyen jó életem lesz a barátommal, meg hogy elvégzem az egyetemet, de aztán eszembe jut, h akkor sem lehetek boldog, mert tuti h akkor is megkeseríti majd az életem h azt gondolom h beteg vagyok és ez nem múlik el. Folyton félek a betegségektől, pedig nincs semmi bajom. 2 éve volt mononukleózisom, és akkor kezdődött ez az egész. Akkor azt is hittem h hiv fertőzött vagyok, de miután kiderült h nem, megnyugodtam és éltem a mindennapjaimat. Most viszont megint előjöttek ezek a félelmek...és nem tudom hogyan felejthetném el ezt a butaságot h meg fogok őrülni, beteg vagyok és hülye. Kényszert érzek arra h olvasgassam a betegségeket a neten, pedig már kivülről fújom az összeset h minek mi a tünete. Arra is gondoltam h lehet csak beképzeltem ezt az egészet :/ mert nyáron egy éjszaka rosszul lettem, és akkor a neten rákerestem pszichés betegségekre (depresszió, pánikbetegség, szorongás, skizofrénia). Nem tudtam aludni sem, folyton szorongtam h nem vagyok a régi és hogy nem tudok úgy ellenni mint régen. Voltam 4 pszichiáternél is, szerintük generalizált szorongás. De szerintem lehet h ez inkább kényszer vagy skizofrénia, csak nem veszik észre. Olyan jó lenne ismét egy jót nevetni úgy h nem gondolok semmire, csak nevetek és megfeledkezek önmagamról. Még annyi h most kezdtem az egyetemet, és féltem h milyen lesz tudat alatt. Meg folyton bizonytalankodtam magamban h nem vagyok elég jó, ott hagynak a barátaim, barátom.

Valakivel volt már hasonló? Le lehet ezt győzni? Leszek még normális és életvidám? ezek a legszebb éveim, többet nem jönnek vissza, én meg így elcseszem...ja meg az is nyugtalanít h amitől félünk, az bekövetkezik, és én nagyon nem szeretnék beteg lenni.



2015. okt. 17. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Törölni kell a memóriát.

[link]


vagy hipochonderként így is járhatsz:

[link]

2015. okt. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tüneteid egyértelműen a GAD-ra és hypochondriára utalnak (generalizált szorongás). Ha skizofréniát gyanítassz, akkor nem olvastad el alaposan a tüneteit, azt nem lehet be beszélni, sem tudatilag kialakítani. Az egyén olyan mértékben veszíti el a kapcsolatát a valósággal, hogy nem tud mérlegelni, mi a valós, és mi nem. A szubjetív érzelmeit helyezi előtérbe. De ezek nem csak képzetek, hanem átelt dolgok, szinte megtörténtnek tekinti őket és maximálisan reálisnak (összeesküvést hajtanak végre ellene- akár a családtagjai, barátai, tanárai, Istennek képzelik magukat, azt hiszik, tudják mások gondolatait irányítani, vagy az övék van irányítva valamilyen természetfeletti lény által.)
2015. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megnyugtató a második válasz, remélem le tudom küzdeni ezeket a félelmeimet és egyre jobban leszek. Szerintem az a titok nyitja, h eltereljem a gondolataimat és mindig lekössem magam vmivel:)

2015. okt. 18. 22:11
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, elmúlhatnak! De ehhez el kell menned dokihoz. És igen, gyógyszert fog felírni. Ennek sokan nem örülnek (én sem örültem), de az első 2-3 hét után, amíg beáll a gyógyszer, már minden oké lesz. Nekem most már nincsenek is kényszergondolataim, vagy max pár másodpercre jönnek elő, és sokkal gyengébbek, mint voltak.


Azt nem tudom, elmúlhatnak-e a kényszergondolatok maguktól teljesen... nálam úgy volt, hogy időről időre elmúltak, de aztán visszatértek, és még rosszabb lett... ezért is inkább azt javaslom, menj dokihoz!

2015. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is folytonos kényszergondolatokkal küzdök, időszaktól függ, hogy ezek mifélék. Volt h a megőrüléstől féltem, bár akkor volt derealizációm, ami még inkább megrémített, akkor az nyugtatott, hogy ha őrült lennék, nagy valószínűséggel nem gondolnám azt magamról, hogy megőrültem :D. Bár ez nem mindig segített. Aztán vannak ártó gondolataim, félek, hogy leszúrok, megölök valakit, vagy vonat elé ugrom, kiugrom a negyedikről, felvágom az ereimet, vagy csak úgy általánosságban félek attól, hogy elveszítem a kontrollt, és öngyilkos leszek. Szörnyű szorongással járnak ezek a gondolatok, de gondolom érthető miért. Nyilván nem tenné meg egyiket sem, de ilyenkor ott motoszkálnak a fejemben ezek a gondolatok, teljesen kitöltve azt, és elhessegetni sem lehet őket, max csak nagyon nehezen. Elég életszerű tud lenni, mikor állsz a peronon, és jön egy gyorsvonat... De emellett persze vannak hipochondriás gondolataim is, csak hogy színesítsük a palettát :D. De ezeket már érteni sem értem, viszont megakadályoznak a mindennapjaimban, ezek mindig velem vannak szinte. Ha hallok, látok valamit, akkor jön az aggódás stb.
2016. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,sikerült megoldást találnod?
2022. ápr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!