Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már beteges szerintetek?

Ez már beteges szerintetek?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy bár jól élünk nem merek költeni. így megy évek óta...pedig vágyok szép ruhákra, programokra, stb. de nem akarok ilyenekre költeni, mert mindig az jut eszembe, hogy mi van, ha valami történik utána, én meg ilyenekre fecséreltem a pénzt...Pedig van félretéve pár 100 ezer ft-unk,ami tényleg úgy, hogy nem kell soha hozzányúlni, tehát van tartalékunk, és minden hónapban rakunk is hozzá, hogy ez is nőjön, és még a tartalékon felül is marad bőven pénzünk, amit költhetnénk, de én mégsem merek költeni, tárolom a pénzt a számlámon...Mondjuk javultam valamennyit már, pl amit muszáj megveszem magamnak, jön a tél vennem kellett csizmát-kabátot, voltunk nyaralni is idén külföldön, de sokszor ezek után is utólagosan bűntudatom van. Ha elmegyünk kirándulni, és megveszek pluszba egy üdítőt vagy egy vattacukrot már amiatt is mérges vagyok magamra. Szóval ha költök is, azt nem tudom bűntudat nélkül, az jár a fejemben, hogy az a pár száz forint másra is jól jöhetett volna...Amúgy nem tudom miért lettem ilyen, pár éve nem voltam még ilyen, pedig akkor kevesebb pénzünk volt.

Gyerekként viszonylag szegényen nőttem fel, de azért nem olyan nagyon szegényen, volt étel-fűtés stb., csak azért hónap végén jócskán össze kellett húzni magunkat, vagy kölcsönt kellett kérni, szóval nem voltunk gazdagok.

És évekre előre aggódok, hogy ha mondjuk 3-5 év múlva lesz egy gyerekünk miből tartjuk el meg ilyeneken aggasztom magam, és semmilyen programot nem tudok felhőtlenül élvezni.


2015. okt. 27. 10:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Otthon ebben nőttél fel, szegények voltatok, gondolom nem volt zsebpénzed, esetleg rajtad is spóroltak, stb.

Szerintem amiatt van bűntudatod, mert az rögzült benned tudat alatt, hogy majd jönnek a nehéz idők úgyis, mint ahogy régen minden hónap végén.


Viszont: most már rajtatok múlik a megélhetésetek, és nem a szüleiden. Bízz magadban, és gondolkodj reálisan: valószínűleg jól fognak menni a dolgok továbbra is, és meg kell magad jutalmaznod, adnod kell magadnak dolgokat, amiket gyerekkorodban nem kaphattál meg. Fölösleges bűntudatodnak lennie.

2015. okt. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!